2020 LEC Yaz Mevsimi Şampiyonu Belli Oldu!
2020 LEC Yaz Mevsimi Şampiyonu Belli Oldu!

2020 LEC Yaz Mevsimi Şampiyonu Belli Oldu! 2020 LEC Yaz Mevsiminde finalde karşı karşıya gelen G2 ve Fnatic mücadelesinde 3 – 0’lık net skor ile galip gelen taraf G2 Esports oldu. Rakibi karşısında baştan sona üstün bir oyun sergileyen G2 bu zaferle ligdeki sekizinci şampiyonluğunu elde etti.

Geçtiğimiz hafta FNC’ye 3 – 2 mağlup olduktan sonra daha iyi bir oyun ortaya koyan takımda Caps üst düzey performansla dikkatleri çekti. Final serisi boyunca üstün oyunu ile üst düzey bir performans ortaya koyan Caps, Serinin En İyi Oyuncusu seçildi.

2020 LEC Yaz Mevsimi Şampiyonu Belli Oldu! Final serisinin ilk mücadelesinde G2, Jankos seçimi ile iyi bir oyun ortaya koydu ve serinin ilk karşılaşmasını kazanmayı bildi. İkinci mücadelede ise FNC, Jankos’un iyi performansını Shen ile yasakladı. Bu hamlenin ardından Sett’e yönelen takım Dağ Ruhu’nu da hanesine yazdırmayı başardı. Toplamda 42 dakika süren mücadele sonucunda G2 rakibini mağlup etmeyi başardı. Final serisinin son karşılaşması ise en çekişmeli mücadele oldu. Oyunun ortalarında rakibini yakalayan FNC seriyi kaybetmemek için dirense de yeterli olmadı ve G2 bu maçta da galip gelerek seriyi 3 – 0 kazandı. Böylece 2020 LEC Yaz Mevsimi şampiyonu olan G2 Esports 2020 Dünya Şampiyonasında bölgesini ilk torba takımı olarak temsil etme hakkını da kazandı.