Turkey5, Demise'a Geri mi Dönüyor
Turkey5, Demise'a Geri mi Dönüyor

Turkey5, Demise’a Geri mi Dönüyor? 2016 yılında Space Soldiers adıyla başlayan serüven 2018 yılına kadar devam etti. Bu süreçte ülkemizi gururlandıran birçok başarının altına imza atmışlardı. Türk espor tarihinin en başarılı ekiplerinden biri olan Space Soldiers, İsmailcan ‘XANTARES’ Dörtkardeş ve Buğra ‘Calyx’ Arkın’ın ayrılmasıyla ex-Space Soldiers adıyla çeşitli turnuvalara katılmıştı. Ancak dişe dokunur bir başarı elde edilememişti.

İlerleyen dönemlerde takımın koçu Canpolat “hardstyle” Yıldıran, takımın Turkey5 adıyla yola tam gaz devam edeceklerini açıklamıştı. Bu dönemde Birleşik Krallık merkezli espor takımı Devise bünyesinde turnuvalara katıldılar. 2019 yılının Ağustos ayında gerçekleşen bu işbirliği de kısa sürdü. Takımın eXTREMESLAND CS:GO Asya 2019’da çeyrek final oynaması Demise için yeterli olmadı. Bunun sonucunda anlaşma sonlandırıldı.

turkey5-demisea-geri-mi-donuyor

Aralık ayında Birleşik Krallık merkezli Demise bünyesinden ayrılan Turkey5, serüvenine yeni bir kadro ile devam etme kararı almıştı. Takım koçu ve menajeri hardstyle’ın  bir Twitch yayınında yaptığı açıklamayla duyurulan takımda birkaç oyuncu değişikliği de yaşanmıştı. Kadroda taraftarı en çok mutlu eden şey Engin “MAJ3R” Küpeli’nin geri dönüşüydü. Takımın güncel kadrosu şu şekilde;

  • Beyazıt “beyAz” Körpe
  • Engin “ngiN” Kor
  • Ahmet “paz” Karahoca
  • Engin “MAJ3R” Küpeli
  • Ekrem “l0gicman” Aydın
  • Canpolat “hardstyle” Yıldıran (Koç)

Eski Space Soldiers oyuncularının biraraya gelmesi taraftarlarda büyük bir heyecan yarattı. Ayrıca beklentiyi de yükseltti. MAJ3R’ın takıma katılmasıyla uyum sorunu ve stratejik problemlerin son bulacağı düşünülüyordu. Bir bakıma öyle de oldu diyebiliriz.

Turkey5, ESEA Advanced League’de başarılı bir performans sergiliyor. Ligin ilk maçında FATE ESports’a karşı kaybetmesine rağmen ikinci maçtan itibaren çok iyi bir performans sergilediler. İkinci maçtan itibaren 7 maçlık bir galibiyet serisi elde eden Turkey5’ın şu anki güncel istatistiği 9 galibiyet ve mağlubiyet. Sundukları iyi oyunla dikkatleri üzerine çeken Turkey5, Demise’a geri dönüyor olabilir mi?

Geçtiğimiz saatlerde Demise’ın Twitter hesabı üzerinden yapılan bir paylaşım akıllara bu soruyu getirdi. Türkçe ifadelerin yer aldığı paylaşım Turkey5’ın geri dönebileceği ihtimallerini ortaya çıkardı.

Yenilenen kadrosu ve takım koçuyla birlikte etkileyici bir performans sergileyen Turkey5 geri dönüyor olabilir mi? Türk kullanıcılar paylaşımın altında bayrakları asmaya başladı bile.