2020 Worlds Şampiyonası Detayları Belli Oldu
2020 Worlds Şampiyonası Detayları Belli Oldu

2020 Worlds Şampiyonası Detayları Belli Oldu! League of Legends’in en prestijli turnuvası olan Worlds Şampiyonası’nın bu yılki adresi belli oldu. 2020 Worlds Şampiyonası Çin’in Şanghay kentinde düzenlenecek. 25 Eylül tarihinde başlayacak olan turnuva 31 Ekim tarihinde tamamlanacak.

League of Legends için yılın en önemli, en büyük ve prestijli turnuvası olma niteliği taşıyan Worlds hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. Dünyanın en iyilerinin yer aldığı turnuvanın tarihi ve mekanı gibi pek çok detay belli oldu. Çin’in Şanghay kentinde düzenlenecek olan turnuvada ilk mücadele 25 Eylül tarihinde başlayacak ve League of Legends’in en iyisi 31 Ekim tarihinde belli olacak.

Şanghay Pudong Futbol Stadyumu’nda düzenlenecek olan turnuva ile bu stadın açılış etkinliği de yapılmış olacak. Turnuvanın seyircili olup olmayacağı konusunda henüz net bir bilgi bulunmuyor. Yerel yönetmeliklerin izin vermesi durumunda etkinlikte seyirciye izin verilmesi yaz sonunda belli olacağı tahmin ediliyor. Bu durumda Ağustos ayı sonunda etkinliğin seyircili olması durumunda detaylarında paylaşılacağı belirtildi.

2020 Worlds Şampiyonası Detayları Belli Oldu! 2020 Worlds detaylarının yanı sıra 2021 yılında düzenlenecek olan turnuva hakkında da detaylar paylaşıldı. Turnuvanın uzun yıllar sonra Kuzey Amerika’da düzenlenebileceği üzerinde duruluyor. “21 yılında çok şehirli bir tur için Çin’e dönerek başlangıçta planladığımız canlı spor deneyimini şehrin dört bir yanındaki taraftarlarla buluşturacağız. 2020 Dünya Şampiyonası ise Kuzey Amerika’da gerçekleştirilecek” şeklinde açıklama yapıldı.