Black Desert “Güller Savaşı” Adlı Devasa PvP Savaşını Başlatıyor!

Pearl Abyss bugün, Black Desert Türkiye&MENA’nın ilk “Güller Savaşı” sezon öncesi maçına bu Pazar ev sahipliği yapacağını duyurdu. Merakla beklenen PvP içeriği Koreli, Kuzey Amerikalı ve Avrupalı maceracılardan büyük ilgi gördü.

Güller Savaşı, Kamasylvia ve O’dyllita topraklarında 300’e karşı 300 PvP grup savaşını içeren bir PvP içeriğidir. İçerik, Black Desert’ta daha önce görülmemiş yeni savaş kuralları ve taktikleri sunuyor.

Black Desert “Güller Savaşı” Adlı Devasa PvP Savaşını Başlatıyor!

Güller Savaşı Katılımcı Alımı  

Maceracılar klanlarıyla bir birliğin Lider Klanı olarak savaşa katılabilir veya bireysel olarak 3. Lejyon’da kiralık paralı asker olabilirler.

Lider Klan olabilmek için, bir klanın en az 4 – 5. aşama Bağlantı Noktası Savaşı’nı bir kez kazanmış olması gerekir. Bir klan ne kadar çok Bağlantı Noktası Savaşı kazanırsa, o kadar çok “Lider Puanı” kazanır. Bu, en çok puana sahip klana öncelik verileceğinden, çoklu klan başvurularında bir avantaj görevi görecektir.

Bir klanı olmayan maceracılar da 3. Lejyon olarak savaşa katılabilirler. Bu maceracıların AP ve DP puanlarının toplamı 700 olmalıdır. 3. Lejyon, Lider Klan’a atanacak ve o birliğin zaferi için savaşacaktır.

Black Desert “Güller Savaşı” Adlı Devasa PvP Savaşını Başlatıyor!

Taktiksel Özellikler  

Lider Klan bir birliği temsil edecek ve burada bir Komutan ile üç Danışman kendi kuvvetlerine komuta edecektir. Atanan Komutan, belirlenmiş strateji penceresini gözlemleyerek ekiplere emir verme ve onlara hedefler ve görevler atama gibi güçlü bir yetkiye sahiptir.

Katılımcılar, kendilerine gerçek zamanlı olarak gelişen savaşın yukarıdan aşağıya bir görünümünü veren yeni sezgisel haritayı kullanarak hareket edebilecekler. Dahası, Komutan ve Danışmanlar ittifak konumlarını takip edebilecek, görüş alanlarını paylaşabilecek ve strateji uygulamak için taktiksel manevralar yapabilecekler.

Birlik becerileri, savaşın sonucunu değiştirecek kadar müthiş bir güç taşıyan Komutanlara özeldir. Birlik becerileri, bir ekibi yönlendirmek, Griffon veya Khalk konuşlandırmak gibi özelliklere sahiptir ve Strateji Haritası üzerinden kontrol edilebilir.

Black Desert “Güller Savaşı” Adlı Devasa PvP Savaşını Başlatıyor!

Savaşı Kazanın ve Prestijli Gül Tacı ile Süslenin!

Zafer için koşullar basittir. Kamasylvia ve O’dyllita olmak üzere her birliğin birer kalesi ve bu kalelerde “Narchillan” ile “Sephir” olmak üzere iki adet Genel Komutan NPC bulunacak. Her iki birliğin de nihai hedefi rakip kaleye saldırmak ve ilgili Genel Komutanı yenmektir.

Savaşın sonuna kadar hiçbir Genel Komutan yenilmezse, rakip Genel Komutan’a daha fazla hasar veren grup zaferi kazanacaktır. Her iki Genel Komutan’ın HPleri aynıysa sonuç berabere olur. Kalenin içine sızmak kolay olmayacaktır çünkü kalenin içine ve dışına Genel Komutan’ı koruyan güçlü askerler yerleştirilmiştir.

Black Desert “Güller Savaşı” Adlı Devasa PvP Savaşını Başlatıyor!

Sezon öncesi maçlar sırasında, galip gelen birlikteki her maceracı, toplamda 3 milyar Gümüş Para’ya karşılık gelen 3 adet Onurlu Savaş Altın Külçesi 10kG elde edecek. Kaybeden taraf da toplamı 1,5 milyar Gümüş Para’ya denk gelen 1 adet Onurlu Savaş Altın Külçesi 10kG ve 5 adet Onurlu Savaş Altın Külçesi 1kG ile ödüllendirilecek.

Daha fazla bilgiye Black Desert Türkiye&MENA’nın resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.