Pearl Abyss bugün Black Desert Türkiye&MENA’da yeni bölge “Ulukıta”nın yayınlandığını duyurdu. Güney Mediah’ta, asil topraklarda bulunan Ulukıta, maceracıların en gizemli bölgelere girmesine olanak tanıyor.

Yeni bölge Ulukıta yayınlandı!

Temmuz ayında Black Desert FESTA’daki Heidel Şöleni’nde daha önce duyurulduğu gibi, Ulukıta’da toplam dört av sahası olacak. Bunlardan ilk olarak “Ölüler Şehri” ve “Tungrad Harabeleri” eklendi ve geri kalan sahalar ise daha sonra yayınlanacak. Black Desert’ta üst düzey bir av sahası olarak tasarlanan bölge, 700 veya daha yüksek teçhizat puanına sahip maceracılar için tavsiye ediliyor.

Maceracılar yeni av sahalarında ortaya çıkan canavarları yenerek “Karanlık Tüketimin Kökeni”, “Tüketim Özü”, “Kuadir Parçası” ve “Öncü Elkarr Kristali” gibi çeşitli eşyalar elde edebilecekler. Ulukıta’da ganimet olarak elde edilen “Karanlık Tüketimin Kökeni” önceki versiyondan farklı olarak 300’e kadar biriktirilebilir ve Merkez Pazar’a kaydedilebilir.

Yeni hazine maceracıları bekliyor!

Ayrıca yeni av sahalarının eklenmesiyle birlikte, yine yeni bir hazine olan “Lafi Bedmountain Geliştirilmiş Teleskobu” eklendi. Hazine maceracıların kendilerini, klan veya parti üyelerinin bulunduğu yere ışınlamalarını sağlıyor. Hazineyi yapmak için maceracıların av sahasındaki canavarları yenerek elde edebilecekleri üç parçayı toplamaları ve bunları mücevher eşyalarıyla birleştirmeleri gerekiyor.

Asil toprak Ulukıta’nın ön izlemesini buradan izleyebilirsiniz.

Black Desert Türkiye&MENA hakkında daha fazla bilgiye tr.playblackdesert.com adresindeki resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Black Desert IP Hakkında  

Pearl Abyss’in türü yeniden tanımlayan en gelişmiş görsellere sahip ve beceri tabanlı dövüş oyunu olan Black Desert, açık dünya MMORPG oyunudur. Piyasada bulunan bütün oyunlara kıyasla oldukça gelişmiş karakter özelleştirme sistemi ile kullanıcılar sınırlandırılmış normların dışına çıkarak kendilerini gerçekten temsil eden eşsiz karakterler yaratabilirler. Sezgisel kontrolleri, güzel bir şekilde tasarlanmış dünyası ve geniş çaplı hikayesi ile hem MMO oyunlarının ve aksiyon RPGlerinin yeni üyelerini hem de uzun zamandır oynayan üyelerini heyecanlandıracak. Pearl Abyss şu anda PC, mobil ve konsolda dünya çapında 50 milyon oyuncuya Black Desert IP hizmeti veriyor.