Gaming İstanbul Maratonu Tamamlandı
Gaming İstanbul Maratonu Tamamlandı

Gaming İstanbul Maratonu Tamamlandı! Türkiye’den ve dünyadan oyun, espor ve dijital eğlence meraklılarını her yıl bir araya getiren Orta Doğu bölgesinin en büyük, Avrupa’nın ise ilk 5 oyun fuarından biri olan Gaming İstanbul, dört gün boyunca on binlerce katılımcıyı ağırladı.

Gaming İstanbul’da Mount & Blade II Bannerlord, Team Death Match karşılaşmaları ile oyuncularla buluştu. Aynı zamanda fuarda yer alan Conan Exiles oyununun yakında Türkçe versiyonunun yayınlanacağı da fuarın sürprizlerindendi. Bu yıl ilk kez fuara dahil edilen ‘Mobil Oyun Alanı’ ve aileler için büyük kolaylık sağlayan ‘Çocuk Oyun Alanı’ gibi bölümler ise farklı zevklere sahip pek çok insana keyifli alternatifler sundu.

Gaming İstanbul Direktörü Cevher Eryürek: ‘Bu yıl beşincisini gerçekleştirdiğimiz Gaming İstanbul’u başarıyla tamamlamış olmaktan gurur duyuyoruz. Ben kendim de bir oyun sever olarak en başından beri nasıl bir fuar görmek istiyorsam Gaming İstanbul’un da o şekilde kurgulanması için çalıştım ekibimle birlikte. Türkiye özellikle genç nüfusun da fazla olmasından kaynaklı çok ciddi bir potansiyele sahip. Türkiye’de 30 milyon oyuncu var ve biz 7’den 70’e tüm bu insanların gitmek isteyebileceği bir fuar yarattık. Her yaştan, her ekonomik düzeyden katılımcımız var.

Gaming İstanbul Maratonu Tamamlandı! Özellikle kadın ve aile ziyaretçi sayısının bu kadar yüksek olması bizi çok mutlu ediyor. Oyun severlere farklı sürprizler ve farklı deneyimle yaşatabilmek için her yıl daha fazla çalışıyoruz. Bu süreçlerde yanımızda olan katılımcılarımıza ve sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz. Şimdiden çalışmaya başladığımız GIST 2021’de yine birçok sürprizle oyun severlerle buluşacağız.’ dedi.

Maximum Gaming Epic sponsorluğunun yanında Redbull, Monster Energy, Aral Game, Omen by HP, Overgame, Zocco’s, Bahçeşehir Üniversitesi, Turkish Airlines, Kuasar Bilişim Teknolojileri, Küçük Pixel Dükkanı, Migros, Tosla, Aerosoft, Terra Pizza, YeniTelco, Nimo TV, Indomie, TaleWorlds, Funcom, ASUS RoG, Intel, MSI, Logitech ve Gizala gibi firmaların bulunduğu, yeni oyunların tanıtıldığı, birbirinden eğlenceli cihazların oyun severlerin beğenisine sunulduğu ve aynı zamanda ödüllü turnuvaların yapıldığı Gaming İstanbul, şimdiden 2021 hazırlıklarına da başladı.