Karakin Haritası Duyuruldu
Karakin Haritası Duyuruldu

Karakin Haritası Duyuruldu! Battle Royale türünün en popüler oyunları arasında yer alan PlayerUnknown’s BattleGrounds yeni haritası geçtiğimiz gün resmi olan PUBG Corp. Tarafından açıklandı. Vikendi’nin yerini alacak olan haritanın ismi Karakin olarak duyuruldu.

PUBG hayranlarının heyecanla beklediği beşinci harita olan Karakin resmi olarak geçtiğimiz gün tanıtıldı. Daha önceki dönemlerde fragmanlar ve ipuçları ile geleceğinin sinyallerini veren PUBG Corp. Resmi olarak haritayı oyun severler ile buluşturmuş oldu. PUBG Copr. Resmi Twitter sayfası üzerinden yayınlanan video ile tanıtılan harita oyun içerisinde büyük bir rekabet ve aksiyonun olacağının sinyallerini verdi.

Karakin haritası Kuzey Afrika veya Orta Doğu Esintileri Oyunculara Sunacak

Karakin haritasında Kuzey Afrika veya Orta Doğu esintilerinin olduğunu söyleyebiliriz. Bu bölgelerde geçen harita bir çöl haritası ve dağlar arasında gizlenmiş bir köyde bulunuyor. PUBG Corp. Yaptığı açıklamasında Vikendi haritasının 6. sezonda rotasyonda olmayacağını ve Karakin’in onun yerini alacağını belirtti.

6. sezon ile birlikte Vikendi haritasına veda edilecek ancak Karakin haritasının oyuna eklenişinin ne zaman olacağı konusunda henüz net bir açıklama bulunuyor. İlerleyen günlerde PUBG Corp.’un konu ile ilgili resmi bir açıklama yapması da bekleniyor. Öte yandan bu yeniliğe PUBG’nin en büyük rakiplerinden biri olan Fortnite’ın nasıl bir karşılık vereceği de merak edilen konular arasında yer alıyor. 2020 yılının ilk çeyreğinde bu ikiliden büyük atakların geleceğini söylemek yanlış olmaz.