League of Legends 10.8 Güncellemesi Yayınlandı!
League of Legends 10.8 Güncellemesi Yayınlandı!

League of Legends 10.8 Güncellemesi Yayınlandı! League of Legends geçtiğimiz gün yeni güncellemesini aldı. 10.8 adıyla yayınlanan yama resmi olarak oyuna dahil edildi. Aphelios ve Master Yi üzerinde önemli zayıflatmalar yapılan güncellemede Orianna ve Ryze karakterlerinde güçlendirmeler yapıldı.

10.8 yaması ile birlikte oyun içerisinde karakterlerde birçok zayıflatma ve güçlendirme hamleleri yapıldı. Oyun içerisinde yapılan güçlendirmelerin başlıcaları şu şekilde;

  • Orianna karakterinde W yeteneği hızlandırma ve yavaşlatma miktarlarında seviye arttırması yapıldı. E yeteneğinde de kalkan oranı arttırıldı.
  • Ryze içinde 1 özellik zayıflatıldı 2 özellik ise güçlendirildi. Taban can, zırh ve saldırı gücünde arttırmalar yapılırken Q yeteneğinde de hareket hızı arttırdı.
  • Soraka karakterinde de taban mana miktarı 375’ten 425’e çıkarıldı.
  • Varus’a nişancı güçlendirmesi gelirken Tristina karakterine patlama hasar oranında artış yapıldı.
  • Ayrıca Xayah karakterinde E ile çekilen tüylerin hasar oranları artık Tüy başına %10’dan %5’e düşürüldü.

Şampiyonlarda zayıflatmalarda yapıldı. 10.8 güncellemesi ile birlikte zayıflatma alan karakterlerde bulunuyor.

10.8 güncellemesi ile birlikte Aphelios önemli bir zayıflatma aldı. Karakterin pasif zırh delmesinde değişiklikler yapıldı. Aphelios’un artık %3/6/9/12/15/18 ilave zırh delme kazanmıyor. Bu oranlar 2/4/6/8/10/12 olarak değişti. Ayrıca karakterin Q yeteneği seviyesi de değiştirildi.

Kalista’nın ciğeri sök yeteneğinde zayıflatmalar yapıldı. Böylece karakterin minyon – şampiyon – E kombosu daha zor hale gelecek.

Master Yi, R saldırı hızı düşürüldü. Böylece karakterde kartopu efekti yakalaması zorlaşacak.

Senna, pasifinin düşme oranı zayıflatıldı. Böylece kesmediği minyonlardan çıkma olasılığı %22ye düştü.

Sett karakterinde ise W yeteneğinin taban hasarı azaltıldı.

League of Legends 10.8 güncellemesi ile birlikte oyunda farklı yeniliklerde yapıldı. Katledilme Değişikliklerinde ve Orman Değişikliklerinde birçok yenilik oyuncuları bekliyor.