LEC Koronavirüs Salgını Yüzünden Durduruldu!
LEC Koronavirüs Salgını Yüzünden Durduruldu!

LEC Koronavirüs Salgını Yüzünden Durduruldu! League of Legends’in Avrupa’daki resmi organizasyonu olan LEC, yapılan açıklama ile etkinliğin durdurulduğunu ve mücadelelerin oynanmayacağını duyurdu. Geçtiğimiz günlerde LEC yönetiminden maçların seyircisiz oynanacağı haberi yayınlanmıştı ancak alınan son karar ile organizasyon durduruldu ve maçlar oynanmayacak.

Riot Games geçtiğimiz günlerde LEC ve LCS liglerinin topluluk güvenliği açısından seyircisiz oynama kararı almıştı. Ancak koronavirüs salgını yüzünden bu organizasyon çalışanlarından birinin virüs kapmış olma riskinden dolayı ligi durdurma kararı aldıklarını belirtti. Riot Games koronavirüs salgınına yakalanan bir çalışanının olmadığını da belirtti.

Koronavirüs salgını Çin’in ardından Avrupa’da da etkisini hızla arttırıyor. Salgının yayılma oranının oldukça yüksek olması sonucunda Riot Games böyle bir önlem almak zorunda kaldı. Öte yandan açıklamada virüs şüphesi bulunan LEC çalışanının karantina altına alındığını ve ekipte direk olarak virüs kapan kimsenin bulunmadığını sadece şüpheli durumun olduğunu belirtti.

LEC Koronavirüs Salgını Yüzünden Durduruldu! LEC’in durdurulmasının ardından tekrar ne zaman başlayacağı konusu da merak ediliyor. Özellikle bu hafta önemli mücadelelerin oynanacağı ligde Excel Esports, G2 Esports ve Fnatic gibi takımlar ile karşı karşıya gelecekti. Play off aşamasını doğrudan etkileyen bu mücadeleler öncesinde liglerin durdurulması büyk bir şanssızlık oldu. Riot Games LEC’in tekrar başlangıç tarihi hakkında ise henüz net bir açıklama yapmadı.

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ya da diğer bir deyiş ile COVID-19, bugüne kadar birçok organizasyon, etkinlik ve turnuvayı etkilemiş durumda. Bu etkinlikler arasında birçok e spor turnuvaları da bulunuyor. Koronavirüs salgını sebebiyle etkilenen organizasyonların birçoğu ileri bir tarihe organizasyonlarını ertelerken birçoğu da etkinliği bu yıl için iptal ettiklerini duyurdu. Dünya genelinde etkisini halen sürdüren bu salgının bir an önce kontrol altına alınmasını ve dünya genelindeki paniğin sona ermesini umuyoruz.