Magic: ManaStrike’da İki Yeni Planeswalker Savaşa Katılıyor
Magic: ManaStrike’da İki Yeni Planeswalker Savaşa Katılıyor

Netmarble’ın yeni gerçek zamanlı mobil strateji oyunu Magic: ManaStrike’ın ilk güncellemesi ile iki yeni Planeswalker oyuna dahil oluyor. Angarath ve Koth of the Hammer karakterlerinin yanı sıra, yepyeni kartlar ve güçlendirmelerle Magic: The Gathering deneyimini mobil ortama taşıyan oyunun heyecanı artıyor.

Netmarble’ın Ocak ayında dünya çapında piyasaya sürdüğü ve Wizards of the Coast markası Magic: The Gathering için geliştirdiği ilk oyun olan Magic: ManaStrike için ilk güncelleme yayınlandı. Güncelleme rakip oyuncuların keşfedeceği iki eşsiz Planeswalker, yepyeni kartlar ve diğer oyun standartlarının geliştirilmesini içeriyor.

Angarath ve Koth of the Hammer ile tanışın

Magic: ManaStrike’ın en yeni Planeswalker’ları, Ixalan diyarında ünlü bir korsan ve siyah/kırmızı bir pyromancer olan minotor Angrath ile Mirrodin diyarından kırmızı manaya sahip bir vulshok insan Planeswalker olan ve geomancy yeteneğinde uzmanlaşmış Koth of the Hammer.

Angrath’ın aktif yeteneği sersemletmedir ve AoE hasar için Flame Chain isimli yeteneğini kullanır. Angrath, ManaStrike sırasında öfkeli durumuna girerek, hareket ve saldırı hızını artırır. Koth of the Hammer yakın AoE saldırılarıyla hem yer, hem de hava düşmanlarına saldırır. Koth savaş alanına düşmanın tarafında girdiğinde sadece binalara saldırır. İki Planeswalker da oyuncular tarafından oyun içinde açılabilir ve kullanılabilir.

Magic Pass’te Koth Sezonu açıldı ve yepyeni Ajani Vengeant görünümü eklendi. Bu yeni görünüm, Ajani’nin görüntüsünü değiştirecek; yeni karakter animasyonları ve etkileri hem lobiden hem de savaş alanından görülebilecek.

Magic: ManaStrike’a gelen diğer yenilikler şunlardır:

Toplanabilecek Yeni Kartlar: Emeria Angel (Beyaz), Hightide Hermit (Mavi), Carrion Crow (Siyah), Fire Shrine Keeper (Kırmızı), ve Sylvan Advocate (Yeşil).

Magic: ManaStrike Arkadaşlar özelliği geliştirmeleri: Oyuncular tanıdığı arkadaşlarının takma isimlerini oyun içinde aratarak takımılarına davet edebilecek. ‘Friend’s Match’ için, takma isimlerini aratarak arkadaşlarını ekleyip oyuncunun takımına davet edebilme.

MagicTV UX sistem geliştirmeleri.

Magic: ManaStrike, Magic: The Gathering’in geniş hikayesinin heyecanını, hızlı bir PVP strateji oyunu olarak yeni bir yöne taşıyor. Planeswalker’lar ile bir savaşı kaybeden Magic: The Gathering’in en güçlü kötü karakteri Nicol Bolas, Planeswalker’ların zayıflıklarını bulmak için bir paralel evren yaratır. Oyuncular da Nicol Bolas bir anlaşma yaparak onun dünyasında Planeswalker ve birimlerini kontrol edip ona savaş raporları vermekle yükümlüdür. Oyunun hayranları üç dakikalık maçlarla hızlı, kolay öğrenilebilir dinamik gerçek zamanlı savaşlarla dünyanın her yerindeki kişilerle savaşabilir. Savaş sırasında basit “tap and drag” (tıkla ve sürükle) oynanış tekniği ile oyuncular birim çağırabilir, büyü yapabilir, güçlü Planewalker’ları yönetebilir ve ikonik Magic: The Gathering kartlarını yüksek kalite 3D ile buluşturan yeni görsellerin tadını çıkarabilir. Magic’in beyaz, mavi, siyah, kırmızı ve yeşilden oluşan beş eşsiz Mana renginden kartlar toplayan oyuncular, birbirlerinin renk özelliklerini öğrenebilir ve zafer yoluna giden eşsiz stratejiler oluşturabilir.