esporcu-ozan-superapp-intel-university-esports-turkiyenin-100-000-tllik-odul-sponsoru-oldu

Türkiye’nin en geniş fonksiyonlarına sahip ilk SuperApp’i olmayı ve globalleşmeyi hedefleyen Ozan SuperApp, espor ve oyun dünyasına desteklerini sürdürüyor. Yarattığı “Ozan Mode: ON” markası ile espor ve oyun alanına ilgi duyan kullanıcılarına çeşitli avantajlar sunan Ozan SuperApp, Türkiye’nin en önemli espor ve oyun organizasyonlarından Intel University Esports Türkiye’nin ödül sponsoru oldu. Turnuvanın galipleri 100.000 TL’lik ödül havuzundaki paylarını Ozan SuperApp sponsorluğunda alacaklar.

ozan-superapp-intel-university-esports-turkiyenin-100-000-tllik-odul-sponsoru-oldu 3

Intel University Esports Türkiye Nedir?

GGTech firması tarafından 26 ülkede organize edilen University Esports projesinin ulusal operasyonları, bu yıl itibari ile Türkiye’de faaliyet gösteren oyun ve espor ajansı Gaming In Turkey iş birliği ile gerçekleşecek.

Her üniversitenin en iyi oyuncularının takım olarak ulusal düzeyde şampiyonluk için karşı karşıya geldiği bir video oyunları turnuvası ligi olan University Esports, amatör espor ortamına yeni bir bakış açısı sunmaktadır. 128 üniversite ve bu üniversitelerden katılacak 2000’den fazla oyuncunun Intel University Esports Türkiye içinde düzenlenecek turnuvalarda mücadele etmesi bekleniyor. Intel University Esports Türkiye’nin en büyük hedefi üniversite öğrencilerinin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeye katkıda bulunmak amacıyla esporu ve birlikteliği pekiştirmek, oyuncuların yeteneklerini ve yaratıcılıklarını geliştirmek, espor tutkusuyla rekabetin değerlerini güçlendiren bir üniversite topluluğu yaratabilmektir. Bu kapsamda düzenlenecek turnuvalarda öğrenciler oyun ve espor dünyasının sevilen oyunlarında kozlarını paylaşmak üzere karşı karşıya gelecekler. Turnuvaları düzenlenecek oyunlar arasında League of Legends, Wild Rift, Valorant ve Teamfight Tactics gibi popüler oyunlar yer alıyor.

ozan-superapp-intel-university-esports-turkiyenin-100-000-tllik-odul-sponsoru-oldu (2)

League of Legends Turnuvası Heyecanla Sürüyor!

Intel University Esports Türkiye kapsamında düzenlenen League of Legends turnuvası eleme aşaması mücadeleleri devam ediyor. Turnuvada ter döken öğrenciler şampiyon olup yalnızca büyük ödülü kapmanın değil, turnuvanın bir üst basamağı olan University Esports Masters (UEM) Avrupa ligine yükselmenin de hayalini kuruyor. Turnuvanın 11 Mayıs’taki yarı final ve 12 Mayıs’taki final aşaması maçlarının ardından belirlenecek Türkiye şampiyonu kendi üniversitesini ve Türkiye’yi Avrupa’nın dört bir yanından gelen diğer üniversitelerine karşı oynayacakları maçlarda temsil etme şansını yakalayacak.

Her anı ayrı bir heyecan ve mücadele ile dolu olacak turnuvanın yarı final ve final maçları ise Intel University Esports Türkiye’nin Twitch kanalı üzerinden yapılacak yayınla canlı olarak gerçekleştirilecek.

Sırada Türkiye’nin İlk Valorant Şampiyonunu Belirlemek Var!

Intel University Esports Türkiye turnuvası kayıtları başladı. 14 Mayıs’a kadar kayıtları devam edecek turnuvanın şampiyonu olacak takım ve üniversite, “Türkiye’nin ilk Valorant Üniversiteler arası Şampiyonu” unvanına sahip olacaklar. Turnuva Türkiye’de bir ilk olması sebebi ile ayrı bir heyecana ev sahipliği yapacak.

Turnuvanın eleme aşamaları 17-20 Mayıs arasında gerçekleşecek. Finale çıkacak takımların belirleneceği yarı final maçları ise 26 Mayıs’ta yapılacak. Turnuvayı noktalayacak, nefeslerin tutulacağı heyecanlı final maçları ise 27 Mayıs’ta gerçekleşecek. Turnuvanın 26-27 Mayıs’taki final ve yarı final maçları ise Intel University Esports Türkiye’nin Twitch kanalında canlı olarak yayınlanacak.

Turnuvanın ödül havuzunda ise öğrencileri 100.000 TL’lik bir ödül bekliyor olacak. Oyuncuların ve espor dünyasının heyecanla beklediği turnuvanın ödül sponsorluğunu üstlenen Ozan SuperApp’in CEO’su Ömer Suner öğrencilere profesyonel liglerde oynama ve bu alanda kariyer yapabilme imkanı sunan bu turnuvalarla ilgili olarak “Espor ve oyun dünyası için yarattığımız “Ozan Mode: ON”u hayata geçirmemizle beraber, faaliyetlerimize de hızlı bir şekilde başladık. İlerleyen günlerde, Türkiye’nin ve dünyanın en iyi oyun ve espor ekipleriyle yapacağımız iş birliklerinin yanında, bu alanda birçok yeniliğe de ev sahipliği yapmayı hedefliyoruz. Bu sebeple, Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek Intel University Esports’un ödül sponsoru olmaktan çok mutluyuz. Binlerce üniversiteli gencimiz keyif alacakları bu büyük organizasyonda hem kariyer yapma imkanı yakalayacak hem de Ozan SuperApp’i daha yakından tanıma fırsatını bulacaklar. Türkiye ve dünyanın en iyi markalarının sponsorlar arasında yer aldığı bu değerli organizasyona ev sahipliği yapan Gaming in Turkey ile çalıştığımız için bir kez daha gurur duyduk. Bu önemli organizasyon için kendilerine bir kez daha Ozan SuperApp ailesi adına teşekkür ediyorum. Ozan SuperApp olarak espor ve oyun dünyasında aktif olarak yer almanın yanında, birçok yeniliğe ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

ozan-superapp-intel-university-esports-turkiyenin-100-000-tllik-odul-sponsoru-oldu (1)

Intel University Esports Türkiye turnuvalarını GG Tech iş birliği ile Türkiye’ye getiren oyun ve espor dünyasının tanınmış ajansı Gaming in Turkey CEO’su Ozan Aydemir ise;

“Oyun ve espor sektörü aldığı yatırımlar ile devasa bir sektör haline geliyor. Sektörün büyük paydaşları arasında bulunan partnerlerimiz ile düzenlediğimiz bu turnuvalarda, espor alanında kariyer yapmak isteyen gençlerimize kendilerini ileriye taşıyabilecekleri bir kapı açmış olduğumuza inanıyoruz. Ozan SuperApp’in de destekleri ile gerçekleşen bu turnuvalarda espor alanında ilerlemek ve kariyer yapmak isteyen gençlerimizin kendilerini gösterme ve mücadelelerini bir adım ileri taşıma fırsatı olacak.” diyerek görüşlerini dile getirdi.

Intel University Esports Türkiye Turnuvası ve bir üst basamağı olan University Esports Masters ile ilgili olarak Gaming in Turkey Espor Direktörü Serhat Bekdemir ise şu yorumu yapıyor:

“Üniversiteli gençlerimize daha fazla imkân sağlamak adına güçlü partnerlerle birlikte başladığımız bu projenin, esporun altyapısının gelişmesine çok önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Yıl boyunca yapılacak aktiviteler ile gençlerimizin özlemini duyduğu üniversite turnuvalarından sonra artık sürekli olarak Avrupa ve Dünya şampiyonalarında mücadele etme imkanına da sahibiz”

Ozan SuperApp bu kapsamda espora ve öğrenciye desteğini Intel University Esports Türkiye turnuvaları resmi ödül sponsoru olarak gerçekleştiriyor. Ozan SuperApp oyun sektörüne yaptığı yatırımlarla her daim gençlerin ve oyuncuların yanında olmayı hedefliyor.

 

Ozan Elektronik Para Hakkında:

Kullanıcılarını geleceğin finansal servisleriyle buluşturmak üzere yola çıkan Ozan Elektronik Para, 6493 sayılı yasa kapsamında BDDK tarafından lisanslanmış, Ocak 2020 itibarıyla ise tüm faaliyetlerini TCMB’nin denetim ve gözetiminde sürdüren bir elektronik para kuruluşudur.

Ozan Elektronik Para geliştirdiği Ozan SuperApp uygulaması ile kullanıcılarına tüm dünyada, saniyeler içerisinde hesap açmadan para transferine, ön-ödemeli karttan, değerli maden alım satımına kadar tüm finans ürünlerini sunarken aynı zamanda günlük hayata dokunan mesajlaşma uygulamalarından e-ticarete, uçak bileti satın almadan market siparişine kadar birçok hizmeti de tek bir uygulama üzerinden kullanıcılarıyla buluşturmayı hedeflemektedir.

Uluslararası lisans çalışmaları ile yakında İngiltere, Avrupa, ABD’de de faaliyetlerine başlamaya hazırlanan girişimin İstanbul ve Londra’da ofisleri bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için Ozan’ın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.