Pearl Abyss bugün, Black Desert‘ın 10 Aralık’ta hem PC hem de mobil için yıllık topluluk etkinliği olan “Calpheon Şöleni”ni başarıyla tamamladığını duyurdu. PC etkinliği, denizaşırı olarak düzenlenen ilk Calpheon Şöleni olurken, Kore’den ilham alan yeni bölge “Sabah Işığı Diyarı”nın yanı sıra yeni ikiz sınıflar “Woosa” ve “Maegu” da dahil olmak üzere çok sayıda güncelleme duyuruldu.

Bu senenin Black Desert Calpheon Şöleni, 200’den fazla katılımcıya ev sahipliği yaparken, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki maceracıları çevrim içi olarak ekrana davet etti. Etkinlik Korece, İngilizce, Japonca, Tayca ve Türkçe dahil olmak üzere toplamda 9 dilde canlı olarak yayınlandı. İçerik güncellemelerinin yanı sıra Pearl Abyss, maceracıları Geliştirici Sohbeti, ödül eşyaları ve oyun içi ödülleriyle karşıladı.

Yeni İkiz Sınıflar, “Woosa” ve “Maegu” Tanıtıldı

Küçük ikiz kardeş Woosa, Black Desert‘ın yayınlanan bu etkinliğinde, özel hareket setleri ve dövüş tarzı barındıran yepyeni oynanış görüntüleriyle dikkatleri üzerine çekti. Yeni bölge Sabah Işığı Diyarı’ndaki köklerini temsil eden geleneksel Kore kıyafetleri giymiş, nazik ve aldatıcı görünümü, çivi gibi sert bir iç kişilikle tezat oluşturuyor. Kore’ye özgü ”Do” büyücülüğün gücünden yararlanmak için, ana silahı olarak geleneksel bir yelpaze kullanıyor.

Pearl Abyss, Black Desert’ın İlk Denizaşırı Calpheon Şöleni ve Güney Kore’deki Black Desert Mobile Calpheon Şöleni’nde Yeni İçerikleri Duyurdu

Woosa, 14 Aralık’ta Black Desert’ın tüm bölgelerinde aynı anda resmi olarak tanıtılacak. Black Desert Mobile’ın Kore’de düzenlenen Calpheon Şöleni’nde tanıtılan diğer ikiz sınıf Maegu ise Ocak 2023’te Black Desert’ta güncellenecek.

Yeni ikiz sınıfların fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yeni Bölge “Sabah Işığı Diyarı”

Etkinlikte aynı zamanda yeni bölge “Sabah Işığı Diyarı” da tanıtıldı. Bu bölge, birçok ilhamını Kore’nin son hanedan krallığı olan Joseon Hanedanlığı’ndan almıştır. Maceracılar, Kore’nin geleneksel folkloru ve mitlerinden ilham alan yeni NPClerin, hikaye görevlerinin ve canavarların tadını çıkarabilecekler. Ayrıca bu bölgede Black Desert’ın en üst seviye eldiven ekipmanını elde edebilecekler. Sabah Işığı Diyarı, ilk olarak Şubat ayında Kore’de, ardından tüm küresel sunucularda güncellenecek.

Pearl Abyss, Black Desert’ın İlk Denizaşırı Calpheon Şöleni ve Güney Kore’deki Black Desert Mobile Calpheon Şöleni’nde Yeni İçerikleri Duyurdu

Yeni bölge Sabah Işığı Diyarı’nın fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Yeni güncelleme duyurularının yanında, Valks’ın Tavsiyesi (+150), 2023 adet Cron Taşı, Premium Kıyafet Kutusu ve Klasik Kıyafet Kutusu da dahil olmak üzere kazançlı ödüller içeren bir kupon kodu da etkinlik sırasında duyuruldu. Ayrıca Black Desert’ın baş yapımcısı Jaehee Kim, Maegu’nun çıkışı için Ocak ayında bir kez daha verilecek olan J’nin Keskin Çekici ile maceracılara sürpriz yaptı.

Black Desert Mobile Calpheon Şöleni  

11 Aralık’ta küresel hizmetinin 3. yıl dönümünü kutlayan Black Desert Mobile, bu yıl Güney Kore’de düzenlenen Calpheon Şöleni’nde yeni görüntüler ve içerik güncellemeleri yayınladı.

Büyük ikiz kız kardeş Maegu, savaşta saldırmak ve savunmak için güzel, büyülü bir tilkinin gücünü kullanan ve hızlı hareket eden bir Jwado Okulu büyücüsüdür. Ana silahı olarak “Tilki Ruhu Muska”yı kullanır ve düşmanlarına, bir Gumiho’nun başka bir insanı büyülemesine benzer bir akıcılıkla saldırır. Maegu, 13 Aralık’ta dünya çapında çıkış yapacak.

Pearl Abyss, Black Desert’ın İlk Denizaşırı Calpheon Şöleni ve Güney Kore’deki Black Desert Mobile Calpheon Şöleni’nde Yeni İçerikleri Duyurdu

Geliştiriciler, Ocak ayında güncellenmesi planlanan Büyük Çöl: Shahzad’ın yeni zorluk seviyesini ilk kez tanıttı. Bu geniş bölgede, Maceracılar başkalarıyla savaşabilir (PvP), Shahzad’ın Gezgin Tüccarları aracılığıyla çeşitli nadir eşyalar elde edebilir veya Shazhad’ın kumlarında gömülü olan sandıklardaki Işıldayan Kristalleri kullanarak Kara Ruh rünlerini geliştirebilir ve başka aktiviteler de yapabilirler.

Pearl Abyss, Black Desert’ın İlk Denizaşırı Calpheon Şöleni ve Güney Kore’deki Black Desert Mobile Calpheon Şöleni’nde Yeni İçerikleri Duyurdu

Son olarak maceracılar, çölde rüzgar kadar hızlı koşan altın yeleli güzel beyaz bir at olan ikinci “Rüya Atı” Diné’yi alabilirler. Ayrıca yeni alan bossu “Apocros”, sıra tabanlı strateji tarzında bir oyun modu olan “Dawnrise Vanguards”, maksimum Kamp levelinin 9’a çıkarılması ve daha fazlası dahil olmak üzere diğer birkaç ekleme daha tanıtıldı.

Calpheon Şöleni duyuruları hakkında daha fazla bilgi almak için, lütfen resmi web sitesini ziyaret edin.

Black Desert Türkiye&MENA: 2022 Calpheon Şöleni Özeti

Black Desert Mobile: 2022 Calpheon Şöleni Özeti

Kuponlar hakkındaki daha detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Black Desert Türkiye&MENA: Link

Black Desert Mobile: Link