PUBG Continental Series 3 Açıklandı!
PUBG Continental Series 3 Açıklandı!

Battle royale türünün en popüler yapımlarından PUBG’nin önemli etkinlikleri arasında yer alan PUBG Continental Series 3 hakkında detaylar geçtiğimiz gün açıklandı. PUBG tarafından yapılan açıklamada etkinlik tarihleri, oyun içi eşyalar ve Pick’Em Challenge gibi pek çok detay duyurusu yapıldı.

PUBG Corporation’ın önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan etkinliği PUBG Continental Series 3 (PCS3) Avrupa, Kuzey Amerika, Asya ve Asya – Pasifik bölgeleri olarak 4 ayrı turnuvadan oluşacak. Kendi bölgesinin şampiyonu olmak için yarışacak oyuncular bölgesel havuzundan 200 bin dolarında sahibi olacak.

PUBG Continental Series 3’ün büyük finali öncesi gerçekleştirilecek olan Avrupa Grup Aşaması mücadeleleri 13 – 18 Ekim tarihleri arasında oynanacak. Bu mücadeleler Türkiye saati ile 19:00’da start alacak. FaZe Clan, TSM, Northern Lights gibi 24 takım büyük final için kıyasıya mücadele içerisinde olacak. PUBG Continental Series 3 Avrupa grup aşamaları mücadelelerini PUBG YouTube ve Twitch kanalları üzerinden izlemek mümkün.

PUBG Continental Series 3 grup aşamalarının ardından ise Büyük Finallerin heyecanı başlayacak. 24 karşılaşma sonucunda her bölgenin Büyük Şampiyonu belli olacak. PUBG Continental Series 3 Büyük Finallerini aşağıdaki tarihlerde takip edebilirsiniz.

  • Avrupa: 7 – 8 Kasım, 14 – 15 Kasım, 21 – 22 Kasım
  • Kuzey Amerika: 5 – 6 Kasım, 12 – 13 Kasım, 19 – 20 Kasım
  • Asya: 5 – 6 Kasım, 12 – 13 Kasım, 19 – 20 Kasım
  • Asya Pasifik: 7 – 8 Kasım, 14 – 15 Kasım, 21 – 22 Kasım

Öte yandan Pick’Em Challenge etkinliği geri dönüyor. Etkinlik bölgesel turnuva kazananlarını tahmin eden oyunculara oyun içi ödüller kazanma şansı veriyor. Önceki etkinliklerde olduğu gibi bu etkinlikte de oylama kuponu gerekiyor. Bunun için PCS3 öğeleri satın alabilir ya da turnuvaları izleyebilirsiniz. Pick’Em Challenge etkinliği PC için 28 Ekim konsol içinse 29 Ekim tarihinde başlayacak ve 19 Kasım’da sona erecek.