PUBG Mobile Arctic Mod Yolda
PUBG Mobile Arctic Mod Yolda

PUBG Mobile Arctic Mod Yolda! Battle Royale türünün en popüler oyunları arasında yer alan PUBG’nin mobil versiyonu PUBG Mobile için yeni bir oyun modu haberi gündeme geldi. Yeni oyun modunun çıkış tarihi de açıklandı. PUBG Mobile Arctic Mode olarak adlandırılan bu modun Kuzey Kutbu teması ile olacağı düşünülüyor.

PUBG Mobile’ın yeni oyun modu olan Arctic Mode için oyuncuları bir süre daha beklemeleri gerekecek. Yapılan açıklamaya göre yeni oyun modunun 13 Nisan 2020 tarihinde resmi olarak yayınlanacağı belirtildi. Yeni mod ile oyun içerisinde yeni silahlar ve dikkat çekici temalarında gelmesi bekleniyor. Öte yandan oyun içerisinde “ Eğlence Parkı” adı verilen yeni bir oyun seçeneğinin de olacağı belirtildi.

Güncelleme sonrasında oyun içerisinde oyuncuları bekleyecek olan içerikler ise Kutup fırtınası ve toz bulutları arasında yer alan Vikendi haritası ve Klasik Mod olacak.

PUBG Mobile Arctic Mod Yolda! Yeni mod ile oyun deneyiminde de farklılıklar olacak. Vücut sıcaklığının düşmesi ile Arctic Mode’da oyuncular can barında azalmalar ile karşılaşacak. Vücut sıcaklıklarını korumak için ise Ateş yakmak gibi teknikler kullanacaklar. Öte yandan yakılan ateş için oyuncular çakmak, ağaç dalları gibi çevredeki envanterleri de kullanabilecekler. Ayrıca oyuncular avladıkları hayvanları da bu ateş içerisinde pişirebilecek ve onları yiyerek canlarını arttırabilecek.

13 Nisan tarihinde resmi olarak PUBG Mobile için yayınlanacak olan Arctic Mode oyun modunun oyuncular tarafından şimdiden merak edilen bir yenilik olduğunu söyleyebiliriz.