PUBG Mobile Hilecilerle Mücadeleye Devam Ediyor!
PUBG Mobile Hilecilerle Mücadeleye Devam Ediyor!

PUBG Mobile Hilecilerle Mücadeleye Devam Ediyor! Battle royale türünün en popüler oyunları arasında yer alan PUBG Mobile hilecilere karşı mücadeleye devam ediyor. Hile ile mücadele konusunda 30 Ekim ve 5 Kasım arasında yaklaşık 1,7 milyon hileciyi oyundan uzaklaştırdığını açıkladı.

Kalıcı olarak oyundan uzaklaştırılan bu hesaplarda en çok kullanılan hile nişan alınmasını sağlayan hile oldu. Bu hilenin ardından ikinci sırayı duvar arkası görülme gelirken üçüncü hile ise hız hilesi oldu. Son yıllarda hilecilerle büyük problemler yaşayan PUBG Mobile yönetimi özellikle son dönemde ortaya koyduğu mücadele ile birçok oyuncuyu oyundan uzaklaştırdı. PUBG Mobile Türkiye resmi Twitter sayfasından yapılan açıklama şu şekilde;

“30 Ekim – 5 Kasım tarihleri arasında 1.638.088 hesabın oyunumuza erişimi kalıcı olarak askıya alındı ve bunun nedenleri arasında şunlar yer alıyor:

  • Otomatik Nişan Hileleri
  • Röntgen
  • Hız Hileleri
  • Alan Hasarının Değiştirilmesi
  • Karakter Modelinin Değiştirilmesi

PUBG Mobile Türkiye’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamayı ise aşağıdan görebilirsiniz.

Oyun tarafından açıklanan bir diğer bilgi ise hileye başvuran hesapların büyük bir çoğunluğunun bronz kademesindeki oyunculardan oluştuğu belirtiliyor. Bronz kademesini Elmas ve Platin kademeleri takip ederken en az hile kademesi ise %1 ile Fatih oldu. PUBG Mobile önümüzdeki dönemde de hileciler ile mücadeleye durmadan devam edeceklerini belirtti.