PUBG Mobile Şehrin Efsaneleri Kazananı Belli Oldu!
PUBG Mobile Şehrin Efsaneleri Kazananı Belli Oldu!

PUBG Mobile Şehrin Efsaneleri Kazananı Belli Oldu! Battle royale türünün mobil platformda en çok oynanan oyunlarından PUBG Mobile’de, Şehrin Efsaneleri turnuvasında kazanan belli oldu. Bu yıl ilk kez düzenlenen turnuva final mücadelelerinin ardından tamamlandı. 227 puanla rakiplerini geride bırakan Lux E Sports şampiyonluğa ulaştı. Ayrıca 100 bin TL’lik para ödülünün de sahibi olmayı başardı.

Turnuvayı ikinci sırada bitiren ekip ise Crew Jolly oldu. Yedi coğrafi bölgeden yaklaşık 5 bin takımın mücadele ettiği turnuva 20 – 21 – 22 Kasım tarihlerinde 16 takım ile finali gerçekleştirildi. Ödül havuzunda 400 bin TL nakitin bulunduğu turnuva PUBG Mobile YouTube, Facebook ve Twitch kanallarından canlı yayınlandı.

Turnuvayı ikinci tamamlayan Crew Jolly 75 bin TL, Hard Esports ise üçüncülük ödülü olarak 50 bin TL’nin sahibi oldu. Turnuvanın diğer sıralamaları ise şu şekilde, Special for Adana, Mad of Seven, Mirliva, Quantum Esport, Slow Motion, Hzteam, Kayserispor, Number One, Real Mardin, Mak, Mezra, Lavita.

PUBG Mobile Şehrin Efsaneleri Kazananı Belli Oldu! ESL Türkiye tarafından organize edilen turnuva bu yıl ilk kez gerçekleştirildi. Şehrin Efsaneleri turnuvasının ardından gözler PUBG Mobile Global Championship’e çevrildi. 2 milyon Dolar ödül havuzuna sahip turnuvada kıyasıya mücadele devam ediyor. Öte yandan 2021 kapsamında PUBG Mobile Pro League için yeni bölgelerde açıklandı. Bunlar Bağımsız Devletler Topluluğu, Türkiye, Batı Avrupa, Arabistan, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Brezilya’dan oluşuyor.