PUBG Mobile’da Rekor Erişim Engeli!
PUBG Mobile’da Rekor Erişim Engeli!

PUBG Mobile’da Rekor Erişim Engeli! PUBG’nin mobil platformdaki oyunu PUBG Mobile’da 9 – 15 Ekim tarihleri arasında rekor sayıda oyuncunun hesabı askıya alındı. Yaklaşık üç milyona yakın hesap çeşitli hileler kullandığı için kalıcı olarak kısıtlandı.

PUBG Mobile yapımcısı hile kullananlara karşı savaşını sürdürüyor. Geçen haftalara sunuculara karşı yapılan siber saldırı sonrasında kesintiyle baş başa kalan oyun geçtiğimiz hafta kapsamlı bir temizliğe gitti. Birçok türde farklı hile kullanan oyuncuların PUBG Mobile’a erişimleri kalıcı olarak engellenmiş oldu. PUBG Mobile Türkiye resmi sayfasından bu konu ile ilgili açıklamada yapıldı.

Hilelerin büyük bir bölümünü Otomatik Nişan Hileleri, hız hileleri ve Röntgen hileleri alırken kalan kısım diğer hileler (karakter değiştirme, Alan hasarı değiştirme vb.) açıklandı. Oyuna erişimleri kısıtlanan yaklaşık üç milyon hesabın bu hilelerden otomatik nişan ve röntgen yazılımları yüzünden oyuna veda etti. Kalıcı olarak erişim engeli alan hesapların net sayısı ise 2 milyon 872 bin 644 olarak açıklandı.

PUBG Mobile’da Rekor Erişim Engeli! PUBG Mobile yapımcıları hilelere karşı mücadelelerinin devam edeceğini ve oyunu en temiz haliyle oynanabilir bir duruma getirmeyi hedeflediklerini belirtti.