Rio 2020 Ertelendi!
Rio 2020 Ertelendi!

Rio 2020 Ertelendi! 2020 yılı korona virüs salgını hayatı etkilemeye devam ediyor. Özellikle oyun dünyasını ve e spora etkisi oldukça fazla olan salgın bir turnuvayı daha erteledi. ESL ve Valve tarafından düzenlenecek olan ESL Rio Major turnuvasının ertelendiği açıklandı. Kasım ayında düzenlenmesi beklenen organizasyonun her iki taraf tarafından yapılan açıklama sonrasında ertelendiği belirtildi.

ESL yetkilileri yaptığı açıklamada sadece arenada bulunacak kişilerin değil yolculuk yapacak olan kişilerinde sağlığını düşündüklerini belirterek organizasyonu ertelediklerini açıkladı. Ayrıca turnuvaya bilet alan izleyicilerin bilet iadelerinin yapılacağının da altını çizdi. Valve tarafından yapılan açıklamaya göre ise salgın bitene kadar Major organizasyon izleme şansının olmayacağı söylendi. Geliştirici ekibin bu süre boyunca RMR LAN etkinlikler düzenleyeceğini de ekledi.

Öte yandan ESL bir süredir koçların kullanmış olduğu kamera hilesi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Uzun sürelerdir yapıldığı düşünülen bu problemi LAN turnuvalarında kullanan ekiplere ceza vereceklerini belirten Valve, sürecin araştırmasının da derinlemesine sürdürüldüğünü belirtti.

19 – 22 Kasım tarihinde düzenlenmesi planlanan Counter Strike Global Offensive ESL One Rio 2020 organizasyonun ne zaman gerçekleştirileceği konusunda ise henüz net bir açıklama yapılmış değil. Rio Jeunesse Arena’da düzenlenecek olan organizasyon muhtemelen salgının durumuna göre yeniden bir tarihte planlanması bekleniyor.