Rise Online World Açılıyor
Rise Online World Açılıyor

Çalışmalarına 3-4 yıl önce başlanmış, yapımcıları tamami ile Türk ekibinden oluşan Rise Online World 2020 yılında kapılarını oyun severlere açmayı planlıyor.

Peki Nedir Rise Online World?

Unreal Engine 4 (UE4) oyun motoru kullanılarak hazırlanmış, çok oyunculu, muhteşem görsellerle donatılmış ve devasa büyüklükte haritalara sahip yerli bir RPG (Role Play Gaming) rol yapma oyunudur. Oyun dinamik ve sistemleri ile ilgili discord sunucularından açıklama yapan ekip oyunu 2020 yılında tamamlamayı düşündüklerini belirtti. Oyunda Protean ve Lunaskar isimlerinde 2 ırk bulunuyor. Temel mantıkta level kasma ve pvp (player versus player) üstünde dayandırılıyor. Hikayesi ise yakında açıklanacak. Oyun yapımcıları yaptığı açıklamada oyunun free to play yani oynamak için ücretsiz olacağını fakat oyun içerisinde oyun dinamik ve dengesini etkilemeyecek şekilde mağaza sistemi kullanacaklarını belirtti. Henüz oyunu oynayabileceğiniz sistem gereksinimleri açıklanmasa da oyun tanıtım videolarından izlediğimiz kadarı ile oyunun grafikleri ve dinamikleri ortalama diyebileceğimiz bir sistem ihtiyacını doğuruyor. Teknik ekip optimizasyon ve testleri tamamlayınca yine bu konu ile ilgili bir açıklama yapacaktır. Oyun dil seçeneği olarak ilk başta İngilizce sürümü çıkacakmış. Amaç global bir oyun kitlesi oluşturup oyunu globalleştirmek ve sonrasında Türkçe başta olmak üzere diğer dil seçenekleri sıra ile eklenecek.

Oyunla ilgili çekilmiş tanıtım ve test videolarını izleyen bazı oyun severler oyunu bazı oyunlara benzettiğini belirtmiş. Teknik ekip ise bu konuya geçmişte yapılan bu tür oyunların bir çoğunu inceledik iyi olan şeylerden esinlendik, kötü olan şeylerden kaçındık olarak cevap vermişler. Oyunun ile ilgili en iddialı olduğu konu ise hilesiz, bugsız ve akıcı bir oyun keyfi sunmak.

Son zamanlarda oyuncu kitlesinin gündeminde sıkça adı geçen Rise Online World belli ki açılışı yapılana kadar da adından söz ettirmeye devam edecek. Bakalım sunucu açıldıktan sonra oyun severlerin beklentilerini karşılayacak mı?