Şampiyonluk Ligi Fikstürü Açıklandı!
Şampiyonluk Ligi Fikstürü Açıklandı!

Şampiyonluk Ligi Fikstürü Açıklandı!! Ülkemizdeki resmi League of Legends organizasyonu olan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Liginde ilk 5 haftanın fikstürü resmi olarak Riot Games tarafından geçtiğimiz gün yayınlandı.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin ilk haftasının ilk mücadelesi TBF 2019’un rövanşı niteliğinde Royal Youth ve SuperMassive Esports arasında oynanacak. Turnuvanın başlangıç tarihi ise 1 Şubat olarak belirlendi. Royal Youth ve SuperMassive Esports arasındaki mücadele aynı zamanda haftanında mücadelesi niteliğinde olacak. 2018 sezonundan beri 3 finalde karşı karşıya gelen iki ekipten SuperMassive Esports 2 kere, Royal Youth ise 1 kere kupaya ulaştı.

SuperMassive Esports TBF 2019 sonunda Frozen ve Wolf ile yollarını ayırmıştı. Daha sonra fabFabulous, Stomaged ve Zeitnot üçlüsünden fabFabulous ile de yolları ayıran ekip Bolulu’yu takıma getirerek kadrosunu güçlendirdi. Royal Youth ise bu sezona oldukça iddialı gireceğinin sinyallerini veriyor.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin ilk haftanın mücadeleleri ve maç saatleri ise şu şekilde;

1 Şubat Cumartesi

14.00 Royal Youth – SuperMassive Esports

15.00 Dark Passage – İstanbul Wildcats

16.00 1907 Fenerbahçe – 5Ronin

17.00 Galakticos – Beşiktaş

 

2 Şubat Pazar

14.00 5Ronin – Dark Passage

15.00 İstanbul Wildcats – Royal Youth

16.00 Galakticos – 1907 Fenerbahçe

17.00 Team Aurora – SuperMassive Esports

Şampiyonluk Ligi Fikstürü Açıklandı!! Bu sezon Vodafone FreeZone Şampiyonluk Liginde Galatasaray Espor’un aldığı ceza sonucunda 9 takım ile mücadele edilecek. Bu sebeple ligte her maç gününde bir takım bay geçecek ve mücadele etmeyecek. İlk haftanın ilk maç gününde bay geçecek olan takım Team Aurora oldu. İkinci maç gününde ise mücadele etmeyecek olan ekip Beşiktaş olacak.