Valorant 2021 Şampiyonlar Turu Duyuruldu
Valorant 2021 Şampiyonlar Turu Duyuruldu

Riot Games yapımı taktiksel nişancılık oyunu Valorant’ta 2021 yılı içerisinde sezon boyunca devam edecek Valorant Şampiyonlar Turu tanıtımı gerçekleştirildi. Küresel tur süresince Kuzey Amerika, Güney Amerika, Avrupa, Asya, Afrika ve Avustralya’da turnuvalar düzenlenecek. Bu turnuvalar sonucunda küresel çapta bir galip belirlenecek.

2020 yılının en büyük hızla ivme kazanan espor oyunu olmayı başaran Valorant, 2021 yılı içinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda oyun 2021 yılında hayata geçirilecek olan Valorant Şampiyonlar Turu tanıtımını gerçekleştirdi. Riot Games Kıdemli Espor Direktörü Whalen Rozelle yaptığı açıklamada “Valorant’ı hayranlarının tutkusuna yaraşır bir küresel espora dönüştürmek için sıradaki adımın Şampiyonlar Turu olduğunu duyuruyoruz. Oyuncular, takımlar, taraftarlar, iş birliği ortaklarımız ve diğer tüm paydaşlarımız ile birkaç yıldır iletişimimizi sürdürüyorduk. Bu çabalar sonucunda ilk resmi sezonu duyurmanın heyecanını yaşıyoruz. Hem taraftarlar hem de oyuncular büyük ödüller görmek istedi. Valorant Şampiyonlar Turu bunun için en doğru adres” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Valorant Şampiyonlar Turu Öncüler, Ustalar ve Şampiyonlar olmak üzere üç farklı turnuva aşaması olarak gerçekleştirilecek. Takımlar bölgelerindeki Öncüler etkinliği ile başlayacağı turnuvada daha sonra uluslararası Ustalar etkinliğine yükselecek üç ustalar etkinliğinde de en iyi performansı sergileyen ekipler Şampiyonlar etkinliğinde mücadele etme fırsatı yakalayacak. Son aşamada tüm dünyadaki en iyi on altı Valorant takımı küresel şampiyonluk mücadelesi verecek.

Valorant Şampiyonlar Turu’nun etkinliği kurucu ortakları ise Red Bull ve Secretlab oldu. 2020 yılını büyük bir sıçrama ile geçiren oyunun 2021 yılı içerisinde neler yapacağı merak edilen konular arasında yer alıyor.