Woxic Rekor Bedelle Cloud9’a Transfer Oldu!
Woxic Rekor Bedelle Cloud9’a Transfer Oldu!

Woxic Rekor Bedelle Cloud9’a Transfer Oldu! mousesports takımının AWP oyuncusu olan Özgür “Woxic” Eker geçtiğimiz gün rekor transfer bedeli ile gündeme geldi. Woxic mousesports’dan Cloud9’a transfer olurken bir rekora da imza attı. Ülkemizin espor’daki yükselişi devam ediyor ve dikkatleri üzerine çekiyor.

1998 doğumlu oyuncu Özgür “Woxic” Eker, 2019 yılında formasını giymeye başladığı mousesports ile yollarını ayırarak Cloud9’ın yolunu tuttu. AWP oyuncusu Woxic’in formasının Bymas’a kaptırması ile takımdan ayrılacağı söylentileri artmıştı. Bu gelişmelerin üzerine Woxic Twitter üzerinden bir geri sayım paylaşımı başlatmış ve yakın zamanda neler olacağının habercisi niteliğinde duyuru yapmıştı.

Bu geri sayım sonrasında oyuncu yeniden yapılanmaya giren Cloud9 takımına geçiş yaptığını duyurdu. Woxic Cloud9 takımında oyun içi lideri Alex “ALEX” McMeekin ve William “mezii” Merriman ile birlikte mücadele edecek. Yapılanma içerisinde olan takımın diğer oyuncularının kim olacağı konusunda ise henüz net bir bilgi yok. Cloud9 ile 3 yıllık kontrata imza atan Woxic anlaşma gereği takımdan 1,365 milyon dolar kazanacak.

Woxic Rekor Bedelle Cloud9’a Transfer Oldu! Transfer sonrasında Woxic yaptığı açıklamasında “HenryG ile konuşurken, işleri doğru şekilde yaptığını gördüm. Birçok teklif vardı ama en iyisi Cloud9’ın teklifi idi. Asıl amacım turnuvalar kazanmak” sözlerine yer verdi. Woxic’in kariyerine baktığımızda mousesports ile CS: GO Asya Şampiyonasını, ESP Pro League Sezon 10 Finallerini kazanmayı başardığını görüyoruz. Öte yandan Asya Şampiyonası en değerli oyuncusu ödülü de geçtiğimiz yıl Woxic’e gitmişti. Özgür “Woxic” Eker’e yeni takımında başarılar dileriz.