Apex Legends 6. Sezon Harita Değişiklikleri Açıklandı!
Apex Legends 6. Sezon Harita Değişiklikleri Açıklandı!

Apex Legends 6. Sezon Harita Değişiklikleri Açıklandı! Battle royale türünün popüler yapımlarından olan Apex Legends’ın 6. sezona girişiyle birlikte haritalarda yapılacak olan değişiklikler hakkında Electronic Arts tarafından açıklama yapıldı. Yapılan güncellemeler ile birlikte oyun trenlere ev sahipliği yapmayacak.

Geçtiğimiz yıl Şubat ayında oyuncular ile buluşan ve o günden bu ana kadar sürekli güncelliğini koruyan oyun yeniliklere devam ediyor. Yeni güncelleme ve 6. sezon ile birlikte oyunda her sezon olduğu gibi haritalarda yenilik ve birçok yeni envanter oyuna dahil edilecek.

Electronic Arts 6. sezona geçiş ile birlikte tam olarak nelerin geleceği konusunda ise henüz resmi bir açıklama ya da tanıtım yapmış değil. Yeni sezon ile geleceği bilinen tek yenilik haritalar üzerinde yapılacak değişiklikler. Bu güncelleme ile World’s Edge haritasında “Launch Site” isimli yeni bir alan haritaya dahil edilecek. Bu yer, The Dome’un batısında bulunan ve lavla kaplı bölümde yer alacak. Ayrıca Launch Site dikey konuda duran bir uzay aracına da ev sahipliği yapacak. World’s Edge’de bulunan Drill Site bölgesinde de güncelleme ile birlikte Countdown olacak.

Tren yolunun Harvester tarafında ise küçük ganimet bölgesi “Staging” olarak yenilenecek. Alan tren yolu hizasına kadar yükseltilecek. Ayrıca oyunun başlangıcında kaosun yaşandığı trenler yeni güncelleme ile birlikte artık oyunda yer almayacak. Survey Camp’ın doğusunda da Skyhook’a gidecek kestirme bir yol oyuna eklenecek.

Apex Legends 6. Sezon Harita Değişiklikleri Açıklandı! Apex Legends 6. sezonu 17 Ağustos günü başlayacak. Yeni güncelleme ile harita değişikliklerinin yanı sıra Rampart isimli yeni bir karakter, crafting sistemi ve Vot SMG silahı da oyuna dahil edilecek.