Black Desert, Dünya Çapında Yeni ve Geri Dönen Oyuncu Sayısında Önemli Bir Artış Yaşıyor

Koreli ünlü yayıncı ve geliştirici Pearl Abyss, son derece başarılı Sabah Işığı Diyarı genişleme paketi ve Black Desert FESTA etkinliğinin ardından, dünya çapında yeni ve geri dönen oyuncu sayısında kayda değer bir artışa tanık oldu.

Şirket içi analizler, geçtiğimiz ay Black Desert için yeni oyuncularda %267’lik şaşırtıcı bir artış ve geri dönen oyuncularda %335’lik dikkat çekici bir artış olduğunu ortaya koydu.

Steam’e göre, Black Desert sadece bir hafta içinde önemli başarılara imza attı ve ABD En Çok Satanlar kategorisinde 50 sıra birden yükselerek 13. sıraya yerleşti.

Ayrıca 33.546 oyuncu ile son iki yılın en yüksek eş zamanlı oyuncu sayısına ulaştı. Özellikle, Belçika (4), Norveç (5), Almanya (8), İspanya (9), Fransa (12), Hollanda (13), Birleşik Krallık (14), Finlandiya (14), İsveç (15) ve Avusturya (17) dahil olmak üzere birçok Avrupa ülkesinin de En Çok Satanlar kategorisinde bir artış yaşadı.

Popüler yayın platformu Twitch’te Black Desert, son iki hafta içinde %118,9’luk bir artışla 5.007.728 saatlik etkileyici bir izleyici kitlesine ulaşarak ilk 10 Trend Oyun arasına girdi. Oyun ayrıca, Twitch istatistik ve analiz sitesi Sullygnome tarafından bildirildiği üzere, aynı dönemde %73,2’lik önemli bir artış göstererek 53.978’lik en yüksek izlenme sayısına ulaştı.

Oyuncu sayısındaki bu olağanüstü artış birkaç faktöre bağlanıyor. En önemlisi Kore’nin son hanedan krallığı olan Joseon döneminden esinlenen ve büyük beğeni toplayan Sabah Işığı Diyarı güncellemesi ve oyun içerisindeki heyecan verici boss savaşları ile birlikte otantik manzaralar, büyüleyici folklor anlatıları.

Black Desert, Dünya Çapında Yeni ve Geri Dönen Oyuncu Sayısında Önemli Bir Artış Yaşıyor

Yeni alan, 81 gibi etkileyici bir Metacritic puanı topladı. Ayrıca önde gelen influencerlar, Black Desert’ın gelişimini ve etkileyici oynanışını göz önünde bulundurarak, oyuna olan ilgilerini yenilediler. Son olarak, yakın zamanda düzenlenen Black Desert FESTA, dünya çapındaki oyuncuları bir dizi heyecan verici duyuruyla şaşırttı ve oyuncu tabanını daha da güçlendirdi.

Black Desert IP Hakkında
Pearl Abyss’in türü yeniden tanımlayan en gelişmiş görsellere sahip ve beceri tabanlı dövüş oyunu olan Black Desert, açık dünya MMORPG oyunudur. Piyasada bulunan bütün oyunlara kıyasla oldukça gelişmiş karakter özelleştirme sistemi ile kullanıcılar sınırlandırılmış normların dışına çıkarak kendilerini gerçekten temsil eden eşsiz karakterler yaratabilirler. Sezgisel kontrolleri, güzel bir şekilde tasarlanmış dünyası ve geniş çaplı hikayesi ile hem MMO oyunlarının ve aksiyon RPGlerinin yeni üyelerini hem de uzun zamandır oynayan üyelerini heyecanlandıracak. Pearl Abyss şu anda PC, mobil ve konsolda dünya çapında 50 milyon oyuncuya Black Desert IP hizmeti veriyor.