Pearl Abyss, Black Desert Mobile için yeni içerik “Murrowak Labirenti”nin tanıtıldığını duyurdu. Murrowak Labirenti, maceracıların engellerin üstesinden gelebilecekleri, gizli unsurları keşfedebilecekleri ve bir bossu yenebilecekleri bir keşif içeriğidir. Yeni içeriğin yanı sıra, maceracılar artık belirli hikayeleri tamamlayarak Kış Dağı’na özel binekler elde edebilecekler.

Yeni içerik güncellemesinden önce, Black Desert Mobile 27 Haziran’da yeni bölge “Kış Dağı” ve yeni sınıf “Guardian”ı tanıttı. Kış Dağı, sürekli kar yağışı ile kaplı geniş, kesintisiz bir bölgedir. Guardian, Kış Dağı’nı koruyan ve güçlü fiziğiyle düşmanlarına doğru hücum eden ve onları acımadan vuran güçlü bir kadın savaşçıdır. Ana silahı olarak bir Savaş Baltası ve alt silahı olarak bir Savaş Kalkanı kullanır.

Maceracılar “Çöküşün Cadısı Kehelle” hikayesindeki “Murrowak Labirenti” görevini tamamlayarak yeni içeriğin kilidini açabilirler. Level 80 veya daha yüksek olan ve 39.000 veya daha yüksek CP’ye sahip maceracılar “Murrowak Kılavuzu” eşyasını kullanarak Murrowak Labirenti’ne girebilirler. Murrowak Labirenti’ne ayda iki kez girilebilir ve maceracılar tamamlama ödülü olarak ” Boşluk Gözleri” ve “Alyaelli Parçaları” alabilirler.

Ayrıca Kış Dağı’na 4 yeni hikaye eklendi. Maceracılar, sırasıyla “Yumuş Yumuş Alpaka!” ve “Kış Ren Geyiği” hikayelerini tamamlayarak Kış Dağı Binekleri “Alpaka” ve “Buz Ren Geyiği” edinebilirler. Alpaka sadece Shai ile kullanılabilirken, Buz Ren Geyiği tüm sınıflar ile kullanılabilir. Maceracılar artık Kış Dağı’nı bölgeye özel binekleriyle keşfedebilirler.

Güncellemeyi kutlamak için Black Desert Mobile’da bir dizi etkinlik düzenlenecek. Maceracılar 31 Temmuz’a kadar “Kar Dağı Vadisi” ve “Alpaka Çiftliği İçin Yiyecek” etkinliklerine katılabilir ve “Kadim Bilgi EXP Parşömeni”, “Nadir Siyah Kristal”, “Ator’un Sınavı: Kadim Giriş Pasosu”, “Alpaka Çiftliği Ödülü”, “Sıcak Kakao” ve “Kaos Kristali” gibi ödüller kazanabilirler.

Son olarak, hem yeni hem de geri dönen maceracıları bekleyen bir giriş etkinliği var. Etkinlik boyunca her gün giriş yaparak “Kutsal Işık Şişesi x3000”, “Ornette’nin Kutsanmış İksiri (15 Gün)”, “Maceracının [Abis] Eser Sandığı x5” ve daha fazlasını içeren ödüller kazanabilirler.

Daha fazla bilgi için Black Desert Mobile’ın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Black Desert IP Hakkında 

Pearl Abyss’in türü yeniden tanımlayan en gelişmiş görsellere sahip ve beceri tabanlı dövüş oyunu olan Black Desert, açık dünya MMORPG oyunudur. Piyasada bulunan bütün oyunlara kıyasla oldukça gelişmiş karakter özelleştirme sistemi ile kullanıcılar sınırlandırılmış normların dışına çıkarak kendilerini gerçekten temsil eden eşsiz karakterler yaratabilirler. Sezgisel kontrolleri, güzel bir şekilde tasarlanmış dünyası ve geniş çaplı hikayesi ile hem MMO oyunlarının ve aksiyon RPGlerinin yeni üyelerini hem de uzun zamandır oynayan üyelerini heyecanlandıracak. Pearl Abyss şu anda PC, mobil ve konsolda dünya çapında 50 milyon oyuncuya Black Desert IP hizmeti veriyor.