Black Desert'ın Fransa'daki Heidel Şöleni, Sabah Işığı Diyarı: Seul'ü de İçeren Birçok Güncellemeyi Duyurdu

Ünlü geliştirici ve yayıncı Pearl Abyss, Black Desert’taki Heidel bölgesine ilham veren Orta Çağ Fransız kale kasabasında, çok sayıda içerik duyurusunu paylaşmak, dünya çapında büyüyen topluluğunu kucaklamak ve 10. yıl dönümünü kutlamak için yıllık Heidel Şöleni’ni gerçekleştirdi.

HEIDEL ŞÖLENİ ETKİNLİĞİNDE ÖNE ÇIKAN BAŞLIKLAR 

12. yüzyıldan kalma Chateau de Beynac kalesini gün boyu süren etkinlik için doğal bir arka plan olarak kullanan Black Desert ekibi, bu yılın yaz ve sonbahar dönemleri için bir içerik yol haritasını canlı yayınladı.

Pearl Abyss, çok sayıda içerik açıklamasının yanı sıra yeni erkek sınıfı Dosa’yı ve popüler genişleme paketi Sabah Işığı Diyarı: Seul için yeni bosslar, halk hikayeleri, coğrafya ve yükseltme sistemleri hakkında önemli ayrıntıları duyurdu.

Geliştirici ekibi, rekabetçi oyuncular için yeni bir Hardcore Sunucusu sunarak kıdemli PVP oyuncularına seslendi ve Black Desert’ın ana hikayesinde önemli bir karakter olan Jordine Destanı için hayranların favorisi olan bir hikayeyi güncelledi.

Son olarak ekip, Black Desert’ın bir sonraki bölümü olan ve mevcut hikâye çağından binlerce yıl öncesinde geçen yeni bir genişleme paketinin konseptini açıkladı.

28. SINIF DOSA, 3 TEMMUZ’DA PC PLATFORMUNDA TÜM DÜNYADA

Kılıç kuşanan ve pipo tüttüren yeni erkek sınıf “Dosa” aksiyon dolu bir video fragmanıyla görücüye çıktı. Fragmanda Dosa’nın dev kılıcı “Hwando” ve piposu “Gombangdae”nin çeşitli kullanımları gösterildi. Dosa’nın piposu, düşmanlarını kandırmak için duman kullanmasını sağlarken, aynı zamanda düşmanlarını alt etmek için hayalet savaşçı figürlerini çağırmasını sağlıyor.

Dosa, 3 Temmuz Çarşamba gününden itibaren Black Desert’ta oynanabilir olacak.

SABAH IŞIĞI DİYARI: SEUL

Etkinlikte, Sabah Işığı Diyarı: Seul’ün genişlemesiyle ilgili yeni ve ilgi çekici ayrıntılar ortaya çıktı ve Bölüm 1’in masallarla dolu hikayesinin devam eden gelişimi vurgulandı. 

Güney Kore’deki Kültürel Miraslar Genel Müdürlüğü ile birlikte çalışan Pearl Abyss, yeni hikayesini genişleyen Hwanghae Eyaletinde kurdu ve bugün hala ayakta olan ünlü kraliyet sarayı Gyeongbokgung’u yeniden oluşturdu. Geliştirici ekibi dronlar, LIDAR ve diğer içerikleri kullanarak önemli ilgi çekici noktaları taradı ve gerçek dünya detayları, doğruluk ve sürükleyicilik oluşturmak için bunları oyuna dahil etti. Oyuncular, Kore halk hikayelerine dayanan sekiz yeni hikaye, 6.000’den fazla satırlık tamamen seslendirilmiş diyalog ve 40’tan fazla ara sahneyi deneyimleyecekler.

Yenilenen Kara Tapınak, artık sekiz korkunç bossun (artı açıklanmayan iki yeni ekstra) tamamıyla savaşmak için beş oyunculu bir parti oyun tarzında oynanacak. Bu boss dövüşleri, sağlık yenilemesi, diriliş sayısı, klan üyesi ödülleri ve sıralama sistemleri de dahil olmak üzere çok sayıda yeni zorlu mekaniği beraberinde getiriyor.

Maceracılar Sabah Işığı Diyarı: Seul’deki öyküsel yolculuklarını tamamladıktan sonra, antik Seul’ün devasa, çok parçalı başkenti olan ve canlı bir şekilde yeniden oluşturulan Gyeongbok Sarayı’nı keşfedebilirler. Burada, maceracıların bir kaynak yönetimi simülatörüne benzer şekilde çeşitli üretim kaynaklarını ve bağlantı noktalarını yönetebilecekleri yeni bir Yaşam becerisi olan yeni “Saray Yönetimi” sistemine girebilirler. Bu yeni sistem oyunculara ticaret ögelerini işleme ve tamamlama, bitmiş ürünleri tüccarlara teslim etme ve keyifli, kârlı bir yan iş için değişen üretim malzemesi bağlantı noktalarını hesapta tutma yeteneği sunuyor.

Black Desert'ın Fransa'daki Heidel Şöleni, Sabah Işığı Diyarı: Seul'ü de İçeren Birçok Güncellemeyi Duyurdu

Sabah Işığı Diyarı: Seul ile tanıtılan en önemli yeni öğelerden biri de Köken seviyesinde bir silah olan Hükümran. Tasarımında, yeni genişleme paketindeki bir boss olan Karanlık Bonghwang’dan (Anka kuşuna benzeyen Kore kültürüne ait mitolojik bir hayvan) esinlenilmiştir. 

Bu yeni genişleme geldiğinde, Hükümran silahı oyundaki en yüksek seviyeli silah olacak. Hükümran silaıh, Başlangıç Ateşi ile birlikte PEN (V) KaraYıldız silah veya başka bir PEN (V) KaraYıldız Silah ya da Caphras Lv. 20 boss silahı ve Alacakaranlık Mücevheri kullanılarak üretilebilecek.

HARDCORE PVP SUNUCULARI AÇILIYOR

Deneyimli PvP oyuncuları, özel Hardcore Sunucularının hizmete girmesiyle zorlu bir mücadeleye atılacak. Sezonluk olan bu yeni zorlu rekabetçi sunucular her zaman etkin olacak ve sunucuya katılacak karakterler önceden hazırlanmış teçhizatla 60. seviyeden başlamak zorunda olacak. Normal sunuculardan farklı olarak, karakterler öldüğünde bir hücreye gönderilecek ve burada ya kaçmayı beklemeleri ya da dünyaya dönmek için 1’e 1 maçlarda diğer mahkûmlarla savaşmaları gerekecek.

Hardcore sunucusunun amacı, özel unvanlar gibi özel ödüller için daha yüksek bir rütbeye ulaşmak için hayatta kalmak ve mümkün olduğunca az kez ölmektir. Bu mod, teçhizat konusunda endişelenmeden yalnızca oyuna odaklanmak isteyen maceracılara yönelik olacak.

HEYECAN VERİCİ ÖDÜLLER

Pearl Abyss, Black Desert’ın 10. yılını ve bu yılki başarılı Heidel Şöleni’ni kutlamak için çok sayıda özel giriş ödülü hazırladı. Ödüller arasında iki adet J’nin Keskin Çekici, 10. Yıl Dönümü Anısına Kıyafet Seçim Kutusu, Valks’ın Tavsiyesi (+150), Düşsel Tütsülük ve çok daha fazlası yer alıyor.  

Black Desert ekibi, şölen sırasında maceracıları özel bir PEN (V) KaraYıldız silah hediyesiyle de şaşırttı. Tüm maceracılar, çıkacak olan köken silahlarına hazırlanmak için bugünden itibaren bu hediyeyi alabilirler.

Heidel Şöleni’nde gerçekleşen duyurular hakkında daha fazla ayrıntıya buradan ulaşabilirsiniz.