BLAST Premier 2024 Programı ve Formatı Açıklandı

BLAST Premier 2024 Programı ve Formatı Açıklandı! Espor turnuvası organizatörü BLAST tarafından yönetilen BLAST Premier, 2024 yılındaki gerçekleşecek programını ve formatını açıkladı.

BLAST Premier takvimi yedi turnuvaya bölünecek. İlkbahar ve Güz sezonlarının her birinde üç, ardından bir Dünya Finali geliyor.

BLAST Premier 2024 Programı ve Formatı Açıklandı

İlkbahar ve Sonbahar sezonlarında; BLAST’ın Danimarka stüdyosunda düzenlenen bir grup turnuvası, çevrimiçi bir Showdown turnuvası ve canlı arena finalleri yer alacak. Bahar finali ise Londra’daki OVO Arena’da yapılacak. Sonbahar finali de Kopenhag’daki Forum’da yapılacak.

Ödül havuzları; Showdown etkinlikleri için 135.000 ABD Doları, Dünya Finali için ise 1 milyon ABD Doları olarak belirlendi. Tüm yılın ödül havuzunun toplamı 2,48 milyon dolar civarında.

BLAST Premier 2024 Programı ve Formatı Açıklandı

Turnuva, BLAST Premier Üye Takımı içerisindeki en iyi üç grubu içerecek.

Grup turnuvaları, 12 BLAST Premier Üye Takımı arasındaki en iyi üç grubu içerecek ve grup galipleri doğrudan ilgili sezon Finaline katılmaya hak kazanacak. Geri kalan grup takımları, üç tarafın finaller için hak kaznmaya çalıştığı bir mücadeleden geçecekler. Geriye kalan takımlar Showdown turnuvalarına katılacak.

2024 için yürürlüğe girecek bu format değişikliği, Showdown etkinliklerinin ikiye bölünmüş bölgesel etkinliklerinin 16 takımlı, tek elemeli bir turnuvaya dönüşmesini sağlayacak. Ek takımlar, yedi bölgesel eleme yoluyla Showdown etkinliklerine katılmaya hak kazanabilecek. Showdown yarı finalinin iki galibi, son Final eleme yerlerinin yanı sıra 20.000 $ garantili para ödülünü de kazanabilecek. Kasım ayında gerçekleşecek olan BLAST Premier Dünya Finalleri 2024’ün yeri henüz açıklanmadı.

BLAST Premier 2024 Programı ve Formatı Açıklandı

BLAST Premier Program Direktörü Andrew Haworth program hakkında şunları söyledi:

“2024 sezonunun Counter-Strike topluluğu için neler getireceğini sabırsızlıkla bekliyoruz. 2023 sezonu boyunca geliştirilen yeniliklere ve hikayelere dayanarak, BLAST Premier’i Londra’daki OVO Wembley Arena ve Kopenhag Forumu gibi heyecan verici mekanlardaki tutkulu hayranlarla buluşturmaktan heyecan duyuyoruz.”.