Blitzway İş Birliğiyle Yapılan Black Desert Dark Knight Figürü Geldi!
Blitzway İş Birliğiyle Yapılan Black Desert Dark Knight Figürü Geldi!

Güney Koreli video oyun geliştiricisi ve yayıncısı Pearl Abyss ve üst düzey figür eserleri ile bilinen Blitzway ortaklığında tasarlananan Dark Knight figürü elimize ulaştı. Black Desert evreninin en özel karakterlerinden biri olan Dark Knight, Blitzway iş birliği ile neredeyse bizim dünyamızda da hayat bulmuş gibi duruyor. İlk bakıştan itibaren kendine hayran bırakan ve sadece 2000 adet üretilen bu figürü gelin beraber inceleyelim.

Blitzway İş Birliğiyle Yapılan Black Desert Dark Knight Figürü Geldi

Öncelikle figür sağlam bir paketleme ve kargo ile bize ulaştırıldı. Kutuyu açtıktan sonra muhteşem detaylara ve işçiliğe sahip olan Dark Knight figürünün parçaları karşımızdaydı. 55 cm uzunluğunda ve 40 cm genişliğinde olan figür, paket dahil ortalama 7 kg ağırlığa sahip. Dark Knight’ın takmış olduğu eldivene kadar tüm detaylar ince bir işçilik uygulanmış. Karakterin zırhındaki her bir detay yine ustalıkla işlenmiş.

Black Desert Dark Knight figürü ayrıca USB Type-C kablosunu figürün bulunduğu taban kısmına taktığımızda çok da güçlü olmayan ancak loş ışıkta kendisini daha da güzelleştiren 3 adet led aydınlatmaya da sahip. Bu led aydınlatmalar figürün etrafındaki mor dalların içinde ustalıkla gizlenmiş. Bu ışıkları açıp kapamaya yarayan mekanizma ise figürün üzerinde durduğu kayaların içinde yer alıyor.

Blitzway İş Birliğiyle Yapılan Black Desert Dark Knight Figürü Geldi

Black Desert oyununu az ya da çok oynamış olanların bildiği üzere Dark Knight sınıfı, silah olarak oldukça büyük bir bıçak olan Kriegsmesser’ı kullanıyor. Hem yakın saldırılarda hem de menzilli saldırmayı sağlayan bu silah, figürün can alıcı detayları arasında yer alıyor. Gül figürünün olduğu zırhlı kola tutturulan Kriegsmesser, oldukça havalı görünüyor. Yine karakterin sırtından aşağıya doğru inen pelerin ve sağ kolu saran zırh oldukça etkileyici görünüyor.

Figürü incelememize ön ayak olan Gaming in Turkey Oyun ve Espor Ajansı’na, bizlere de figürü gönderen Pearl Abyss firmasına çok teşekkür ediyoruz.