CS:GO Sekizinci Yılına Özel Güncellemesi Yayınlandı!
CS:GO Sekizinci Yılına Özel Güncellemesi Yayınlandı!

CS:GO Sekizinci Yılına Özel Güncellemesi Yayınlandı! Counter Strike serisinin en iyi oyunu olarak kabul edilen Counter Strike: Global Offensive sekizinci yılını kutluyor. Çıktığı günden bugüne büyük güncellemeler alan oyun oldukça başarılı bir hale gelmiş durumda. Steam’de anlık oyuncu bazında en çok oyuncu barındıran oyunlar arasında yer alan Counter Strike: Global Offensive yıl dönümüne özel güncellemeyi de geçtiğimiz gün yayınladı.

2012 yılında piyasaya sürülen ve yayınlandığı dönemde büyük tepkiler ile karşılaşan oyun günümüzde FPS oyunları arasında en popülerlerden biri durumunda. Geçtiğimiz gün sekizinci yıl dönümüne özel olarak yeni bir güncelleme yayınlayan oyun birçok sürprizle oyuncuların karşısında. Ancak bu sürprizler oyuncularda hayal kırıklığı yaratacak türden.

Gelen güncelleme ile birlikte Rekabetçi maç eşleştirmeleri küresel çap yerine bölgesel çapta gerçekleştirilecek. Bu yeni özellikle birlikte farklı milliyetteki oyuncular ile karşılaşma ihtimali daha da artacak. Ayrıca oyun sonunda skor tablosundan hangi oyuncuların lobiyle bağlandığı da görülebilecek.

Yerel sunucularda da adresleri bağlı oyuncu bulunduğunda değiştirilemeyecek. “rcon_connected_clients_allow” özelliği de kapatılabilecek. Bunların yanı sıra sekizinci yıl özel güncellemesi ile birlikte sunucu tarafında da hata düzeltmeleri yapıldı. Oyuncuların hayal kırıklığı yaşamasının en büyük nedenlerinden biri de yeni bir operasyon ya da mod beklerken yalnızca hata çözümleri ile dolu bir güncelleme yayınlanması oldu.

CS:GO Sekizinci Yılına Özel Güncellemesi Yayınlandı! İlerleyen günlerde içerik anlamında da Counter Strike: Global Offensive’in yeni bir güncelleme daha yayınlaması bekleniyor.