Dead By Daylight BTS temalı yeni katilini duyurdu! Dead By Daylight yeni sezonun katili ve survivorı belli oldu. Bu sezon Dead By Daylight’ın mistik sisleri arasında K-pop tınıları duymaya hazır olun.

IGN’de özel olarak duyrulan yeni sezon haberleri Dead By Daylight’ın da K-pop rüzgarına kapıldığını gösteriyor. Kana susamış bir K-pop yıldızı olan Ji-woo ve onun elinden kaçmayı başaran tek kurbanı prodüktörü Yun-Jin’in Dead By Daylight evrenine katılacağı duyruldu. Yeni katilin ilham kaynağı ise BTS olarak bilinen Bangtan Boys! Dead By Daylight BTS hayranlarını sevindirecek bu hamlesiyle oyun sektöründe de K-pop atılımı gerçekleştirmiş oldu.

Hikayeye göre The Trickster takma isimli katil Ji-woon, seçmelerde başarılı olarak katıldığı NO SPIN isimli hayali bir grubun üyesi, hırslı ve kıskanç bir karakter. Grup arkadaşlarına yönelik kıskançlığı zamanla iyice artan Ji-woon “kazara” çıkan bir yangında tüm grup üyelerini bilerek ölüme terk ediyor. Bu olayın ardından cinayete ve öldürmeye bağımlı hale gelen Ji-woon, kurbanlarını kaçırıp öldürmeye ve çığlıklarını kaydedip şarkılarının içine saklamaya başlıyor. Ji-woon’un bu korkunç sırrını keşfeden plak şirketi Mightee One yöneticileri onu engellemek için müziği üzerindeki tüm yetkilerini kaldırıp, şarkı yapmasını yasaklıyorlar. Ji-woo ise bunun intikamını hepsini kaçırıp birer birer öldürerek alıyor. Ji-woo son kurbanı olan prodüktör Yun-Jin’i öldürmek üzereyken ise Dead By Daylight’ın sisi onu yeni katil olması için çağırıyor. Böylelikle yeni katil The Trickster ve yeni survivor Yun-Jin doğmuş oluyor.

Kurban Katilini Kendi Elleriyle Yaratmış

The Trickster ismi Ji-woon’un sahne adı. Grup arkadaşlarının ölümünden sonra prodüktör Yun-Jin tarafından solo bir şarkıcı olarak yeniden çıkış yaptığında aldığı isim. Yun-Jin karakteri ise önceleri K-Pop yıldızı olmak için seçmelere katılmış fakat reddedilmiş. Böylelikle bir plak şirketine katılıp hit şarkılar yazan, yeni gruplar oluşturan bir prodüktör haline gelmiş. Jin-woo’yu gruba seçen de ne yazık ki kurbanın ta kendisiymiş.

Behaviour Interactive oyunun K-pop dünyasına uygun olmasına dikkat etmiş. Bu amaçla All-Kill isimli yeni bölümünü geliştirirken K-pop grubu U-Kiss’in üyesi Kevin Woo ve Grammy Ödüllü, BTS ile çalışmış Kanadalı Prodüktör DJ Swivel ile çalışmış.

K-Pop temalı yeni sezon bölümü All-Kill, Public Test Build (PTB) serverlarında denemeye bugün itibarı ile açık olacak.