Karşınızda Overwatch'ın Yeni Kahramanı Echo
Karşınızda Overwatch'ın Yeni Kahramanı Echo

Overwatch’ın 32. kahramanı Echo şu anda PC üstünden erişilebilen Açık Test Ortamı’nda (PTR). Çevresine hızla uyum sağlamasına olanak tanıyan yapay zekâsıyla kendini sürekli geliştiren ve böylece birden fazla rolde oynanabilen robot Echo, en son teknolojiyi temsil ediyor. Yeni kahramanımız hasar kategorisinde.

ECHO KİMDİR?

Echo, Overwatch’ın ilk üyelerinden biri olan Singapurlu bilim insanı Dr. Mina Liao tarafından inşa edilmişti. Dr. Liao, organizasyona katılmadan önce robotik ve yapay zekâ alanlarının önde gelen uzmanlarından biri olarak görülüyordu.

Orijinal omnic tasarımlarını geliştirmek Dr. Liao’nun hayaliydi ve bu hayal Echo projesinin de temelini oluşturdu. Çevresine uyum sağlayabilen ve tıbbi destekten inşaata kadar pek çok farklı fonksiyonu öğrenebilecek şekilde programlanabilen; ancak bağımsız karar verme mekanizmaları önemli ölçüde sınırlı olan bir robot geliştirdi. Overwatch, Echo’yu ne sıklıkla ve nerede kullanacağına temkinli yaklaşıyordu. Tabii Liao, Echo’yu izleyerek öğrenebilen güçlü ve kapsamlı bir yapay zekâyla donatmıştı. Dolayısıyla konuşma şekli de dahil olmak üzere Liao’nun pek çok davranışı Echo tarafından benimsenmişti.

ECHO YETENEKLER

Üçlü Atış (Birincil Ateş)

  • Üçgen biçimindeki bir alana aynı anda üç atış yapar.
  • Bir yapışkan bomba salvosu gönderir. Bombalar bir gecikmenin ardından infilak eder.
  • Hızla ileri atılır. Ardından özgürce uçabilir.
  • Birkaç saniye boyunca bir ışın göndererek canı yarısının altında olan hedeflere yüksek miktarda hasar verir.
  • Hedef rakip kahramanı kopyalayarak onun yeteneklerini kazanır.
  • Düştüğü esnada süzülebilir.

Yapışkan Bombalar (İkincil Ateş)
Uçuş (Shift)
Odaklı Işın (E)
Kopyala (Ulti)
Süzül (Pasif)