obt-online-turnuvalar-serisi-2020-basliyor

OBT Online Turnuvalar Serisi 2020 Başlıyor! Gaming in Turkey, United.ad ve COLESPN tarafından düzenlenen OBT Online Turnuvalar Serisi’nin online kayıtları bugün başladı. Toplam 100 oyuncu ile gerçekleşecek ilk turnuvada oynanacak olan oyun PUBG Mobile olacak. 

Oyun Başlasın Türkiye’nin ilk offline etkinliği geçtiğimiz sene Ankara’da gerçekleşmişti. Her yaştan birçok oyuncunun katılımıyla birlikte, birçok etkinliğe imza atılmıştı. Oyun dünyasının sevilen isimleri, etkinliğin atmosferine renk katarak oyuncularla buluşmuştu. 2020 yılının ilk OBT etkinliği ise bugünden itibaren oyuncularla online turnuva serisi olarak buluşmaya hazırlanıyor. Turnuvaların tümü oyuncularla online olarak bir araya gelecek. 

OBT Online Turnuva Serisi ilk oyunu PUBG Mobile 

OBT Online Turnuvalar Serisi’nin ilk oyunu PUBG Mobile olacak. Bugünden itibaren kayıtları başlayan turnuvanın ilk ayağı için toplamda 100 oyuncu kaydı alınacak. Oyuncular kayıtlarını yine online olarak yapacaklar. Turnuva yöneticileri kayıt işlemlerini tamamlayan İlk 100 oyuncuyu, kayıt olurken paylaştıkları telefon bilgileri  ile bir WhatsApp grubunda bir araya getirecek. Turnuvanın ilerleyişindeki bilgiler ise katılımcılarla bu şekilde paylaşılacak.  

100 oyuncu başvurusu alınmasının ardından turnuva serisinin ilk ayağı için kayıtlar kapanacak. Kayıtların kapanmasının ardından 22 Mart Pazar günü saat 18:00 itibari ile turnuvanın başlaması planlanıyor. PUBG Mobile maçları 3 aşamalı oynanacak. Turnuvada oyuncular, her maçta aldığı öldürme sayısı ve sıralamalarına göre puan kazanacaklar. 

OBT Online Turnuvalar Serisi’nin ilk ayağı PUBG Mobile’ın 3 oyununda da en fazla puan toplayan ilk 3 oyuncu ise ödül kazanma şansına erişecek. Turnuvanın birincisine 250₺ değerinde UCikincisine 150₺ değerinde UC ve 3.süne ise 75₺ UC hediye edilecek. 

Turnuvaya kayıt olmak için:   

Turnuva kurallarını öğrenmek için: