LPL Corona Salgını Yüzünden Ertelendi!
LPL Corona Salgını Yüzünden Ertelendi!

LPL Corona Salgını Yüzünden Ertelendi! League of Legends’in önemli ligleri arasında yer alan LPL ve LDL ikinci hafta mücadelelerinde erteleme kararı alındı. Erteleme sebebi olarak ise son zamanlarda gündemin en tepesinde yer alan corona salgını yer aldı. Salgın nedeniyle LPL ve LDL liglerinde ikinci hafta mücadeleleri ertelendi.

Diğer League of Legends liglerinden daha erken başlayan LPL ve LDL’de heyecan kısa bir süre duraksayacak. RNG, Top Esports ve LGD Gaming gibi güçlü ve League of Legends’in önemli takımlarının mücadele ettiği ligde ilk hafta büyük heyecana sahne olmuştu. Büyük transfer haberleri ile başlayan ligin yeni sezonunda ilk haftadan sürprizlerde gelmeye başlamıştı. Corona salgını yüzünden ertelenen ligin ne zaman kaldığı yerden devam edeceği konusunda henüz net bir açıklama yok.

Espor ekosisteminin en önemli güçleri arasında yer alan Çin’de büyük sponsorluklar, büyük transferler gündemde her zaman yer buluyor. Ancak bazen bu gibi talihsiz durumlarda espor ekosisteminin de etkilenmesine neden olabiliyor. Gündemin en önemli konusu olan ve dünya çapında etkisini gösteren corona virüsü yüzünden lige belirli bir süre ara verilmek zorunda kalındı.

LPL Corona Salgını Yüzünden Ertelendi! Çin’in popülasyonu büyük risk oluşturduğu için Riot Games LPL ve LDL liglerinin ertelendiğini geçtiğimiz gün açıkladı. Resmi olarak yapılan açıklamada liglerin ne zaman tekrar başlayacağı konusunda bir açıklama ise yer almadı. Oyuncuların ve taraftarların sağlığı göz önünde bulundurularak alınan kararın son derece doğru bir tutum olduğunu söyleyebiliriz.