Promod Esports Kapandı

İngiltere merkezli turnuva operatörü ve espor ajansı Promod Esports’un iflas başvurusunda bulunduğu ve tüm personelinin işten çıkarıldığı bildirildi.

İlk olarak The Esports Advocate tarafından bildirilen şirketin ayrıca VALORANT Challengers League Northern Europe Polaris’ten oyunculara ve personele ödeme borcu olduğu, Split 2 ve diğer etkinliklerden alacakları olduğu iddia ediliyor.

Serbest yapımcı ve gözlemci Charlotte Willmott, Pazar günü yayınladığı bir blog yazısında, kendisine de borçlu olunduğunun iddia edildiğini belirtti.

Willmott, Promod’un kendisine FIA Formula E Accelerate dahil olmak üzere bir dizi Promod etkinliğindeki prodüksiyon çalışmaları için maaş borcu olduğunu açıkladı. Kendisi bu borcun toplamda 1400 £’un biraz üzerinde olduğunu belirtti.

Promod Üretim Müdürü Jake Murton konuyla ilgili bir tweet attı.

Daha önce Promod’da Üretim Müdürü olarak görev yapan Jake Murton, o zamandan beri şirketin işten çıkarmalarıyla ilgili bir tweet attı.

“Daha fazla insanın yavaş yavaş farkına vardığı üzere, geçen hafta Promod’daki diğer tüm çalışanlarla birlikte ben de işten çıkarıldım. Şirketteki herkesle çalışmayı çok seviyordum ve gerçekten muhteşem etkinlikler düzenlediğimizi düşünüyorum. Herkesle çalışmayı özleyeceğim.”

Haberin ardından Riot Games, Promod ile olan VALORANT bölgesel lig (VRL) ortaklığını sonlandırdığını duyurdu. The Esports Advocate’e göre yayıncı, Promod’dan bo şalan yeri doldurmak için uygun bir çözüm bulamazsa, Promod tarafından işletilen Kuzey Avrupa VRL’sini DACH VRL (Almanya, Avusturya ve İsviçre) ile birleştirmeyi veya birleştirmeyi de düşünüyor.

Promod Esports Kapandı

2019 yılında kurulan Promod Esports, 2021 yılında Kuzey Avrupa’da Valorant Bölgesel Ligi’nin (VRL) turnuva organizatörü olmasıyla biliniyor. Polaris, İngiltere, İzlanda, İrlanda, Norveç, Danimarka, İsveç ve Finlandiya’daki taban oyuncuları hedefleyen ve bu bölgelerdeki takımlara Valorant Champions Tour’a (VCT) giden bir yol sağlayan bir yarışmaydı.