BLAST 2023 Güz Finali için Visit Denmark ile Ortaklık Kurdu

BLAST 2023 Güz Finali için Visit Denmark ile Ortaklık Kurdu! Espor turnuvası organizatörü BLAST, yaklaşan Premier Sonbahar Finali Kopenhag 2023 öncesinde, Danimarka’nın resmi turizm organizasyonu Visit Denmark ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

BLAST 2023 Güz Finali için Visit Denmark ile Ortaklık Kurdu

Ortaklık, ülkeyi oyun dostu bir destinasyon ve espor merkezi olarak tanıtmaya odaklanacak.

Danimarka’nın resmi turizm kuruluşu olan Visit Denmark, ülkeyi uluslararası alanda tanıtmak ve turist çekmekle görevli. Kuruluşun BLAST ile ortaklığı öncelikle Kasım ayı sonunda Danimarka’nın Kopenhag kentindeki Royal Arena’da gerçekleşecek olan Sonbahar Finali’ne odaklanacak.

BLAST 2023 Güz Finali için Visit Denmark ile Ortaklık Kurdu

Sonbahar Finali, bu yıl Danimarka’nın başkentini ziyaret eden bir dizi yüksek profilli e-spor etkinliğinin sonuncusu. Hem BLAST Rainbow Six Major hem de FNCS Global Şampiyonası 2023 yılında şehirde gerçekleşti.

Visit Denmark CEO’su Katja Moesgaard, turnuvanın Danimarka’yı yenilikçi ve modern bir ülke olarak sergilemek için önemli bir fırsat olduğunu vurguladı.

BLAST 2023 Güz Finali için Visit Denmark ile Ortaklık Kurdu

BLAST Dağıtım ve Programlama Başkan Yardımcısı Alexander Lewin ortaklıkla ilgili olarak şunları söyledi:

“Danimarka sadece dünya gezginleri için önde gelen bir destinasyon değil, aynı zamanda kendisini e-spor ve oyun hayranları için tercih edilen bir yer olarak konumlandırdı – 2023, hayranların katılabileceği ve eğlenebileceği Kopenhag’da gerçekleşen üç birinci kademe arena etkinliği ile bu teklifin çeşitliliğini ve derinliğini gösterdi.

“Visit Denmark gibi önde gelen bir destinasyon ortağıyla bir araya gelerek bu güzel ülkeyi Royal Arena’daki BLAST Premier Fall Finalini izlemeye gelen küresel izleyicilere tanıtma konusunda onlara destek vermekten mutluluk duyuyoruz.”