PUBG Mobile DDoS Saldırısı Altında
PUBG Mobile DDoS Saldırısı Altında

PUBG Mobile DDoS Saldırısı Altında! Battle royale türü oyunların mobil platformdaki en başarılı yapımları arasında yer alan PUBG Mobile geçtiğimiz gün yeni bir sıkıntı ile karşı karşıya geldi. Özellikle hileler ile başı belada olan oyun şimdi de DDoS saldırısı altında. PUBG Mobile resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklamada oyunun DDoS saldırısı altında olduğu ve bu sebeple sunucularda kopmalar yaşanabileceğini açıkladı.

DDoS (Dağıtılmış Hizmet Reddi) olarak adlandırılan bu saldırı yöntemi ile oyun ve oyuncular zaman zaman olumsuz olarak etkilenmeye devam ediyor. PUBG Mobile yapım ekibi bu saldırının en kısa zamanda çözümleneceği ve eskisi gibi normal bir şekilde oyuna devam edilebileceğini açıkladı. Ancak oyuncular ise kopmalar yüzünden kaybedilen puanların geri alınıp alınamayacağı konusunu merak ediyor.

Resmi sosyal medya hesaplarından açıklamada ayrıca yakın zamanda oyuna gelecek olan yeni bir anti hile güncellemesi hakkında da bilgiler verildi. Bu güncelleme ile birlikte artık oyunda hileci ve hilelere karşı daha da güçlenileceği düşünülüyor. Twitter, Discord ve Facebook üzerinden yapılan açıklamada oyuncuların zaman zaman etkilendiği ancak bugün itibariyle anlık olarak bu saldırıların durdurulduğu da belirtildi. DDoS saldırıları kötü amaçlı kişilerin birçok farklı kaynak üzerinden tek bir hedefe odaklanarak trafik akışını bozmasıdır. Bu saldırılar ile hedef sunucuya kapasitesinin üzerinde istek yollayarak çökmesi hedeflenir.

PUBG Mobile yapım ekibinin hatalar ve bu hatalar yüzünden kaynaklanan kayıpların giderilmesi konusunda da ilerleyen günlerde açıklamalar yapması bekleniyor.