steelseries-ve-red-bull-campus-clutch-valorantin-ilk-global-universite-yarismasi-icin-partner-oldu

Espor dünyasının yeni yıldız oyunlarından biri olan VALORANT için ilk global yarışma, oyun ve espor dünyasının teknoloji lideri SteelSeries partnerliği ile Red Bull Campus Clutch tarafından hayata geçirilecek. 50’den fazla ülkede duyurulan yarışmanın Türkiye elemeleri ise 22 Mart tarihinde başlayacak. Dünya çapında birçok ülkede birbiriyle mücadele edecek üniversiteli gençleri ödül olarak tamamen oyun konforuna özel tasarlanmış SteelSeries oyuncu ekipmanları bekleyecek.

steelseries-ve-red-bull-campus-clutch-valorantin-ilk-global-universite-yarismasi-icin-partner-oldu

SteelSeries, 50’den fazla ülkede tüm oyun düzeylerinden üniversite öğrencilerine açık, dünyanın ilk global üniversite VALORANT yarışması olan Red Bull Campus Clutch etkinliğinin resmi çevre birimi ortağı olduğunu duyurdu. Bu ortaklık kapsamında global VALORANT yarışmasında yer alan ülkemizde ise eleme tarihleri 22 Mart – 14 Mayıs tarihleri arasında devam edecek. 80 farklı eleme etkinliğini düzenlenecek olan yarışmada her takımın beş üniversite öğrencisinden oluşması gerekecek. Eleme etkinliklerini kazanan takımlar ulusal finale yükselecek. Ulusal finale katılan takımlardan biri ise Red Bull Campus Clutch Şampiyonu unvanına ve büyük ödüle ulaşmak için dünya finalinde mücadele etme hakkı kazanacak.

steelseries-ve-red-bull-campus-clutch-valorantin-ilk-global-universite-yarismasi-icin-partner-oldu

Bu ortaklığın bir parçası olarak, SteelSeries global çaptaki turnuvada mücadele eden ve kazanan tüm öğrenci takımlarına oyun kulaklıkları, klavyeleri ve kulaklıkları gibi ödüller verecek. Bugüne kadar gerçekleştirilen en büyük küresel üniversite espor etkinliği olan Red Bull Campus Clutch, öğrencilere en hızlı büyüyen ve hakkında en çok konuşulan oyunlardan biri olan VALORANT’ta rekabet etmeleri için eşsiz bir fırsat sunuyor. SteelSeries partnerliği sayesinde VALORANT’taki deneyimleri ile kendini tüm dünyaya kanıtlayan üniversite öğrencileri, kazandığı SteelSeries oyun ekipmanları sayesinde oyunlardaki başarılarını katlama şansı yakalayacak.

steelseries-ve-red-bull-campus-clutch-valorantin-ilk-global-universite-yarismasi-icin-partner-oldu

SteelSeries Global Çapta Espor Organizasyonlarına Destek Veriyor

SteelSeries, yirmi yıldır oyun sektöründe öncü olarak PC ve konsol platformlarında profesyonel ve hevesli oyunculara yüksek kaliteli oyun çevre birimleri sunuyor. Red Bull Campus Clutch ile yapılan ortaklık, SteelSeries’in espor dünyasında yer alan öğrencilere destek tutkusunu ve esporlara olan ilgisini destekleme fırsatı vererek gelişen ve ilgi çekici üniversite espor ekosistemini canlandırmasına yardımcı oluyor.

2021’in şubat ayında başlayan Red Bull Campus Clutch Elemeleri, katılan her ülkede 23 Mayıs tarihine kadar devam edecek. SteelSeries ortaklığı ile yapılan bu büyük global organizasyonun finali ise haziran ayında yapılacak.

Takım kurmak isteyen üniversite öğrenciler, elemelerin hangi ülkelerde olduğu gibi detaylı bilgiler için Red Bull Campus Clutch internet sitesini ziyaret edebilir.