VFŞL 2020 Akademi Ligi Şampiyonu Belli Oldu
VFŞL 2020 Akademi Ligi Şampiyonu Belli Oldu

VFŞL 2020 Akademi Ligi Şampiyonu! League of Legends’in ülkemizdeki resmi organizasyonlarından biri olan Akademi Ligi’nde geçtiğimiz gün oynanan final mücadelelerinin ardından şampiyon belli oldu. Akademi Ligi’nin şampiyonu bir kez daha fastPay Wildcats Akademi oldu.

Ülkemizde düzenlenen ikinci büyük League of Legends organizasyonu olan Akademi Ligi aynı zaman Vodafone FreeZone Şampiyonluk Liginin gelişim ligi olarak da kabul edilmekte. Şampiyonluk Ligi finallerinden önce gerçekleştirilen Akademi Ligi finalinde fastPay Wildcats Akademi ve Team Aurora Akademi karşı karşıya geldi. Final serisinde rakibi karşısında 3 – 0 gibi net bir skor ile galip gelen fastPay Wildcats Akademi üst üste ikinci kez Akademi Ligi şampiyonu oldu.

2020 Kış Sezonu boyunca fastPay Wildcats Akademi yalnızca bir mağlubiyet alırken play off aşamasında kayıpsız şekilde finale geldi. Play off mücadeleleri toplam 10 maç ile tamamlanırken play off’lara veda eden takımlar Beşiktaş Akademi ve Papara Supermassive Akademi oldu. Öte yandan Papara Supermassive Akademi play off aşamasında galibiyet alamayan tek takım oldu.

VFŞL 2020 Akademi Ligi Şampiyonu! Final mücadelesinde rakipleri Beşiktaş Akademi ve Papara SuperMassive Akademi’yi eleyen fastPay Wildcats Akademi, Team Aurora Akademi izleyenlere büyük heyecan yaşattı. Rakibine karşı üstün bir oyun sergileyen fastPay Wildcats Akademi seride kayıp vermeden 3-0 ile zafere ulaşan taraf oldu.

Akademi Ligi’nin şampiyonunun belirlenmesinin ardından heyecan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi finallerine geçti. Şampiyonluk Ligi Finalleri 27 Nisan Pazartesi günü 14:00’da Team Aurora ve Papara Supermassive mücadelesi ile start alacak.Ertesi gün karşı karşıya gelecek fastPay Wildcats ve Galakticos maçı ile heyecan daha da yükselecek gibi gözüküyor. Vodafone FreZone Şampiyonluk Ligi şampiyonu ülkemizi MSI’da temsil etme hakkı da kazanacak.