Wizard Games, Tencent Kaynaklı Yatırımlar ile FPS Oyunlarında Liderliğe Oynuyor
Wizard Games, Tencent Kaynaklı Yatırımlar ile FPS Oyunlarında Liderliğe Oynuyor

Wizard Games Global Limited’e Tencent’ten önemli bir yatırım geldi. Kesin bir rakam açıklanmasa da, Wizard Games yatırımın birkaç yüz milyon Çin Yuan’ı olduğu açıklandı. Aldığı bu büyük yatırım sayesinde şirket, eğlenceyi ön planda tutmayı amaçladığı rekabet oyunlarında dünya lideri bir geliştirici olma hedefine daha da yaklaşabilecek.

2010 yılında Çin’in Hangzhou şehrinde kurulan şirket, dünya çapında 500 milyondan fazla oyuncuya sahip ve Çin’de oldukça popüler bir FPS oyunu olan “Battle Teams” oyununun geliştiricisi ve yayıncısıdır. Bu popüler oyunun devamı olacak Battle Teams 2’nin ise 2021 yılında oyuncularla buluşması bekleniyor.

Tencent son dönemde yatırımlarını FPS oyunlarına yöneltti ve Wizard Games’e yapılan bu büyük yatırım ise geliştiricinin bu oyun kategorisindeki başarıları oldu. Geçtiğimiz yıllarda oyun sektöründe en hızlı büyüyen ve en geniş yelpazesi olan oyun kategorisi FPS oyunları oldu. Bununla birlikte, bu türdeki oyuncu verilerini araştırmak ve kategorinin gelişimini ölçeklendirmek sektörün zorlu yanlarından biridir. Yıllarca deneyim kazandıktan sonra, Wizard Games, Çin’in önde gelen FPS oyunları geliştiricilerinin arasındaki yerini aldı. Wizard Games, yeni nesil oyun geliştirme ekibini kurmaya, uluslararası yayıncılık gücünü güçlendirmeye ve PC, konsol ve mobil platformlar için yüksek kaliteli çevrimiçi oyunlar ve yeni tescilli markalar yaratmaya devam edecek.

wizard-games-tencent-kaynakli-yatirimlar-ile-fps-oyunlarinda-liderlige-oynuyor (1)

Wizard Games Yeni Oyunları ile 2021 Yılına Damgasını Vuracak

FPS oyunları alanındaki işbirliklerini çoğaltmanın yanı sıra, Wizard Games yeni oyunlar ve yeni oyun türleri üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu yeni türler arasında Sea of Craft yer alıyor. Gerçekliğe dayanan simüle edilmiş gelişime sahip bir denizcilik inşaat oyunu. Sea of Craft, 2021 yılında piyasaya sürülecek.

wizard-games-tencent-kaynakli-yatirimlar-ile-fps-oyunlarinda-liderlige-oynuyor (2)

Wizard Games, sektörün en iyi yeteneklerini sürekli büyüyen ekibine katılmaya davet ediyor! Wizard Games video oyunlarının timeline iner ve sınırsız olanaklardan oluşan bir gelecek inşaa etmeyi hedefler. Yeni pozisyonlardan haberdar olmak ve bu devasa oyun ekibine dahil olmak için LinkedIn üzerinden Wizard Games’ı takipte kalın!