PCS1 Europe Grup Maçlarında 3. Gün Tamamlandı
PCS1 Europe Grup Maçlarında 3. Gün Tamamlandı

PCS1 Europe Grup Maçlarında 3. Gün Tamamlandı! Battle royale türünün en önemli oyunları arasında yer alan PUBG’nin prestijli turnuvalarından PCS1 Europe da Grup Aşamalarının 3. gün maçları geçtiğimiz gün tamamlandı. Toplamda 24 takımın yer aldığı turnuvada şampiyonluk için kıyasıya mücadele devam ediyor. PUBG Continental Series 1 Avrupa grup aşamasına gitmeye hak kazanacak takım PCS1 Europe sonucunda belli olacak. Turnuvada ülkemizden İstanbul Wildcats, Beşiktaş Esports ve Blaze Esports yer alıyor.

Turnuvanın 3. günü sonucunda A ve B gruplarında mücadele eden temsilcilerimiz maçlarını tamamladı. Sonuçlara göre İstanbul Wildcats 6. sıraya, Beşiktaş Esports 18. sıraya yükselirken, Blaze Esports kötü gidişata dur diyemedi ve 23. sıraya geriledi. Blaze Esports maç eksiğiyle 23. sırada olduğunu da hatırlatalım. Temsilcimiz şu ana kadar 12 maçta yer aldı. Toplamda 18 mücadele gerçekleştirildi.

Turnuvanın 3. gününün ardından oluşan sıralama ise şu şekilde;

 1. Tornado Enegry
 2. UNITY
 3. Team Liquid
 4. FaZe Clan
 5. Northern Lights
 6. Istanbul Wildcats
 7. With Potential
 8. The Nuclear Penguins
 9. BetterLuckNxTime
 10. GameFraym
 11. Sniip team
 12. Taise Your Edge
 13. Natus Vincere
 14. Tempus
 15. ENCE
 16. Team Red Zone
 17. TSM
 18. Beşiktaş Esports
 19. Team Quantum
 20. Omaken Sports
 21. Redline
 22. AfterAlt
 23. Blaze Esports
 24. Brute Force

Turnuvada 24. Sırada yer alan Burte Force takımı 3. gün sonucunda turnuvadan diskalifiye edildi. Diskalifiye edilme sebebi ise yarışma kurallarına uyulmaması olarak açıklandı. Takımın 18 yaşını doldurmamış bir oyuncuyu turnuvaya dahil etmesi kural ihlali olduğu için diskalifiye edildi.