Super Storm ve Gen.G Ortaklık Kurdu

Güney Koreli oyun stüdyosu Super Storm, oyunu Storm Striker’ı Kuzey Amerika’da piyasaya sürmek için çok uluslu espor organizasyonu Gen.G ile ortaklık kurdu.

Gen.G, üniversite ağından yararlanarak bir dizi etkinlikle Storm Striker topluluğunun büyümesini destekleyecek. Storm Striker isimli bu oyun FPS, aksiyon ve MOBA unsurlarını birleştiren ve 5’e 5 oynanan bir oyundur. Oyun 16 Kasım’da erken erişime açılmıştır.

Super Storm ve Gen.G Ortaklık Kurdu

Duyuru, Gen.G ve Super Storm’un bu ayın başlarında APAC bölgesinde başlattığı ortaklığın ardından geldi. Kuzey Amerika’da ortaklık, yayıncı ve eski Overwatch profesyonel oyuncusu Becca ‘Aspen’ Rukavina’nın yer alacağı bir dizi yayın ve içerikle başlayacak.

Yapılan açıklamaya göre, Gen.G oyunun İngilizce konuşan Discord topluluğunun büyümesine yardımcı olacak, College Gaming kulüp programını entegre edecek. Yarışmalar ve etkinlikler düzenleyecek. Bu etkinlikler arasında Try-Me Etkinliği, Üniversiteler Arası Espor Turnuvası ve Playtime Reward Etkinliği yer alıyor.

Super Storm ve Gen.G Ortaklık Kurdu

Super Storm ayrıca Storm Striker’ın geliştirme süreci boyunca geri bildirim toplamak için Gen.G’nin üniversite ağından yararlandı. Güney Kore’deki Gen.G Global Academy ve ABD’deki Gen.G’ye bağlı Collegiate Gaming kulüplerinin üyeleri odak gruplarına ve kapalı bir turnuvaya katıldı.

2017 yılında kurulan Gen.G, Güney Kore’deki büyük ölçüde rekabetçi başarısıyla tanınan çok uluslu bir espor organizasyonudur. Organizasyon; Overwatch, League of Legends ve VALORANT gibi çeşitli oyunlarda yarışmaktadır.

Super Storm ve Gen.G Ortaklık Kurdu

Şirket ayrıca küresel e-spor eğitim sektöründe de önemli bir pay geliştirdi. Gen.G Vakfı, Kentucky Üniversitesi ile işbirliği içinde “sektörün gelecek nesline liderlik edebilecek yetenekli genç oyunculara” burs sağlıyor.

Gen.G, çeşitli espor eğitim ortaklıkları kurdu.

Ayrıca Gen.G yakın zamanda çeşitli espor eğitim ortaklıkları kurdu. Şirket, Warwick Üniversitesi Espor Merkezi ile işbirliği içinde bir ‘Espor Kış Kampı’ düzenlemeye hazırlanıyor. Üniversite oyun ödülleri töreni The Scholars da üniversite espor segmentindeki yeni yetenekleri desteklemek için Gen.G ile ortaklık kurdu.

Super Storm ve Gen.G Ortaklık Kurdu

Super Storm Studios’un Baş Yapımcısı Youngkook Kim, Gen.G ile yapılan ortaklık hakkında şunları söyledi:

“Storm Striker’ı, esporun doğduğu yer olan Kore’den gelecek nesil esporu yaratmak için büyük umutlarla geliştirdik.

Gen.G ile ortaklığımızı başlatmaktan heyecan duyuyoruz. Gen.G’nin itibarı ve uzmanlığı, Storm Striker’a küresel espor dünyasını kasıp kavuracak içgörü ve pazarlama uzmanlığını kazandıracak.”