Gillette, Enterprise Esports ile Ortaklık Kurdu

Ünlü erkek bakım ürünü markası Gillette, Avrupalı espor organizasyonu Enterprise Esports ile bir ortaklık kurduğunu açıkladı.

Bu birlikteliğin ardından Gillette logosu Enterprise Esports’un formalarında yer alacak. Ayrıca takım oyuncuları işbirliği kapsamında TikTok, Instagram ve Twitch içeriklerine Gillette’i dahil edecekler.

PR kampanyası ve mağaza içi promosyonların yanı sıra oyun etkinliklerinde ortak aktivasyonlar da planlanıyor. İki taraf ortaklıklarını ilk kez Çek Cumhuriyeti’nin Brno kentinde, Çek Ulusal Espor Şampiyonası’nda tanıtacak.

Gillette, Enterprise Esports ile Ortaklık Kurdu

Gillette Marka Müdürü düşüncelerini şu şekilde belirtti;

Gillette Kıdemli Marka Müdürü Jakub Grabmüller konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Diğer sporlarda olduğu gibi oyunlarda da oyuncuların performanslarını doğrudan etkilediği için oyun sırasında en iyi şekilde görünmeleri ve hissetmeleri çok önemlidir.

“Oyunlarda başarı için gerekli olan bu duyguya katkıda bulunmaktan heyecan duyuyoruz. Enterprise Esports ile benzer değerleri paylaşıyoruz ve böyle bir ortaklık kurmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Gilette espor turnuvaları, organizasyonları ve hatta donanım markası Razer ile bir tıraş bıçağı yaratmasıyla birlikte e-spor endüstrisünü desteklemeye devam ediyor.

Enterprise Esports ise CS2, VALORANT ve EAFC’deki kadrolarıyla Çekya ve Slovakya’da faaliyet gösteren popüler bir espor organizasyonudur. Enterprise Esports kısa süre önce VCT EMEA Ascension play-in’de yarıştı ve yedinci oldu.

Organizasyon, Çekya futbol kulübü AC Sparta Prague ile kulübün espor segmentinde çalışıyor ve Enterprise Production adında bir prodüksiyon stüdyosuna sahip.