Kıyamet Günü Sayacı Geri Sayıma Başladı!
Kıyamet Günü Sayacı Geri Sayıma Başladı!

Battle royale türünün en popüler oyunları arasında yer alan Fortnite, geçtiğimiz gün oyunculara sürpriz bir yenilik yaptı. Oyuncular ana ekranda ve Midas’ın ofisinde geri sayıma başlayan bir sayaç ile karşı karşıya kaldı. “Kıyamet Günü Sayacı” olarak adlandırılan bu sayaçta resimde de görüldüğü gibi ilk paylaşıldığında 7 gün, 6 saat, 20 dakika görülüyordu.

Ana ekran ve Midas’ın ofisinde görülen Kıyamet Günü Sayacı 30 Mayıs Cumartesi günü sonlanacak. Oyunun yeni sezonu 4 Haziran’da başlayacağı geçtiğimiz günlerde Epic Games tarafından resmi olarak duyurulmuştu. 30 Mayıs tarihinde sonlanacak olan Kıyamet Günü Sayacı ise yeni bir etkinliğin habercisi. Tahmin edileceği gibi Kıyamet Aygıtı ile bağlantısı olan Kıyamet Günü Sayacı yeni sezon öncesi bir etkinliği oyun severlere sunacak gibi gözüküyor. Kıyamet Aygıtının Midas’ın ofisinde her geçen gün daha da parladığı ayrıntısı da dikkatleri çekiyor.

30 Mayıs günü geri sayımı tamamlayacak olan Kıyamet günü Sayacı yeni etkinliğinde habercisi olacak. Oyuncuların tahmin ettiği bu etkinliğin bu tarihe kadar açıklanmaması ya da gecikmesi akıllarda iptal edildiği fikrini de uyandırmıştı. Yeni sezon öncesi kalan bir haftalık sürede heyecanlı bir etkinlik oyun severleri bekliyor. Sezon 3 hakkında da Epic Games detaylar vermeye ve oyun severler tahminlerde bulunmaya devam ediyor. Yeni sezonun temasının su ile ilgili olacağı tahmin edilirken haritalarında sular altında kaldığı bir senaryo geleceği söylentiler arasında yer alıyor. Kıyamet Aygıtı’nın da gelecek sezon ile bağlantısı olduğunu söyleyebiliriz. Epic Games henüz resmi ve net olarak Sezon 3 hakkında açıklama yapmadı. Önümüzdeki günlerde videolar ile birlikte oyuna gelecek yenilikler ve Sezon 3’ü tanıtması bekleniyor.