League of Legends MSI 2020 İptal Edildi
League of Legends MSI 2020 İptal Edildi

League of Legends MSI 2020 İptal Edildi! League of Legends’in sezon ortası turnuvası olan MSI, Riot Games tarafından yapılan açıklama ile bu yıl iptal edildi. Dünya genelinde etkisini sürdüren ve uzun süredir tüm sektörleri alt üst eden korona virüs salgını sebebiyle Riot Games turnuvada iptal kararı aldı. COVID-19 krizi yüzünden Avrupa ve Kuzey Amerika’da birçok etkinlik ve organizasyonun iptali gibi MSI’da bu sene düzenlenmeme kararı aldı.

League of Legends’in sezon içerisindeki en önemli ikinci organizasyonu olan MSI, E Spor birimi başkanı John Needham tarafından yapılan açıklama ile ertelendiği açıklandı. LoL Espor başkanı yaptığı açıklamasında MSI’ın erteleme kararında salgının yaşattığı krizin belirlenen tarihe kadar bir nebze daha azalacağını belirtmiştik. Ancak inancımızın aksine uçuş yasaklarının ve karantina sürecinin devam ettiğini ve bu tehditin halen sürdüğünü belirten Needham, tüm görüşleri göz önünde bulundurarak MSI’ı bu yıl düzenlemem kararı verdiklerini duyurdu.

League of Legends MSI 2020 İptal Edildi! Bu açıklama sonrasında ise tüm League of Legends severleri en büyük organizasyon olan Worlds’ün geleceğini düşünmeye başladı. Organizasyonun bu yıl Şangay’da düzenlenecek olması herhangi bir iptale neden olup olmayacağı merak edilen konulara arasında yer alıyor. Henüz Worlds turnuvasının iptali ya da ertelenmesi konusunda Riot Games tarafından resmi bir açıklama yapılmış değil. League of Legends’in e spor dünyasın da bu yıl 10. yılını kutlayacak olması da turnuvanın önemli bir yere sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca Needham’ın açıklamalarından Sonbahar ayında düzenlenecek olan turnuvanın yapılacağı konusunda kararlı oldukları da dikkat çekiyor. Önümüzdeki günlerde League of Legends turnuvaları hakkında yeni açıklamaların yapılması da bekleniyor.