LPL 2020 Şampiyonu Belli Oldu!
LPL 2020 Şampiyonu Belli Oldu!

LPL 2020 Şampiyonu Belli Oldu! League of Legends organizasyonu olan LPL’de 2020 Bahar Mevsiminin finali yapıldı. Nefesleri kesen final serisinin ardından zafere ulaşan taraf JD Gaming oldu. Final serisinde karşı karşıya gelen JD Gaming ve Top Esports arasındaki mücadele 3 – 2 sonuçlandı.

İzleyenlere büyük bir heyecan yaşatan 5 maçlık seri sonucunda LPL şampiyonu belli oldu. Final yolunda yarı finalde son dünya şampiyonu Fun Plus Phoenix’i 3 – 0 gibi net bir skor ile geçen JD Gaming finalde rakibi Top Esports karşısında zorlansa da kazanmayı bildi.

5 maç ile izleyenlere adeta görsel bir şölen yaratan LPL 2020 Bahar Mevsimi finalinde ilk mücadelede zafere ulaşan taraf JDG oldu. Rakibi karşısında ilk ejderi 6. dakika Top Esports alsa da mağlubiyetin önüne geçemedi.

Serinin ikinci mücadelesinde ilk kan Top Esport’dan geldi. Arka arkaya alınan skorların ardından avantajı eline geçiren ekip 34 dakika sonunda galip gelmeyi başardı ve seride eşitliği de sağlamış oldu.

Serinin üçüncü maçında ise ilk kanı alan taraf JDG olurken mücadelenin ilerleyen dakikalarında bu üstünlüğü koruyamadı ve Top Esports karşısında ikinci mücadeleden mağlup ayrılarak seride geriye düştü.

Final serisinin dördüncü mücadelesinde ilk kan 5. dakikada Top Esport’dan geldi. Top Esports ormancısı Karsa başarılı oyunu ile dikkatleri üzerine çekerken ilk ejder savaşı 23 dakika da gerçekleşti. Başarılı oyununu bu maçta sürdüremeyen Top Esports yenilgiden kurtulamadı. JDG seriyi 2 – 2’ye getirdi ve seriyi 5. maça taşıdı.

LPL 2020 Bahar Mevsimi final serisinin beşinci ve son maçında ilk kanı alan taraf JDG olurken mücadele boyunca üstün performansı ile dikkatleri de çekmeyi başardı. Kırılma anlarında başarılı hamleler yapan JDG mücadeleden galip ayrılmayı başardı ve LPL 2020 Bahar Mevsimi şampiyonu oldu.