PUBG Mobile World League Season Zero 1. Gün Maçları Tamamlandı!
PUBG Mobile World League Season Zero 1. Gün Maçları Tamamlandı!

PUBG Mobile World League Season Zero 1. Gün Maçları Tamamlandı! Tencent’in dünya genelinde organize ettiği turnuva PUBG Mobile World League Season Zero’nun ilk gün maçları tamamlandı. Ülkemizden Futbolist takımının da yer aldığı turnuvada mücadele en üst seviyedeydi.

Doğu bölgesinde yer alan en iyi 20 ve batı bölgesinden en iyi 20 takımın mücadele ettiği turnuvada ilk gün mücadeleleri tamamlanmış oldu. World League Season Zero’da her bölge kendi PUBG Mobile haritasında zafer için kıyasıya çekişme içerisindeydi.

Birinci gün mücadelelerinin ardından birinciliği Wildcard Gaming, ikinciliği Tempo Storm, üçüncülüğü Loops Esports alırken temsilcimiz Futbolist ise sekinci sırada kendine yer bulabildi. Sıralama mücadelesinin ilk gününde temsilcimiz Erangel haritasında 2. sırada yer alırken Sanhok’ta şansızlık yaşadı ve geriledi. Isınma turlarında en iyi sekiz ile başlayan temsilcimiz günün sonunda sekizinci olabildi. Öte yandan turnuva yönetimi turnuva takvimi hakkında da paylaşımda bulundu.

PUBG Mobile Dünya Ligi Formatı, 11 – 12 Temmuz tarihlerinde sıralama maçları oynanacak. Bu maçlarda alınacak olan puanlara göre Futbolist’in oynayıp oynamayacağı haritalar belli olacak. Hafta içi mücadelesinde 20 takım arasından TOP16’ya kalacak takımlar belli olacak. Hafta sonu ise finaller için puan yarışı devam edecek.

PUBG Mobile World League Season Zero mücadelelerini takip etmek için YouTube ve Twitch platformlarından erişim sağlayabilirsiniz.