SUNY Esports ve LeagueSpot Ortaklığını Genişletiyor

SUNY Esports ve LeagueSpot Ortaklığını Genişletiyor! New York Eyalet Üniversitesi (SUNY), espor ve oyun teknolojisi şirketi LeagueSpot ile ortaklığını yeniledi.

Gerçekleşen bu yeni ortaklık, SUNY Esports’un yeteneklerini daha da geliştirmeyi amaçlarken, aynı zamanda kurumun espor bölümünde kapsayıcılık ve çeşitliliğe odaklanacak.

SUNY Esports ve LeagueSpot Ortaklığını Genişletiyor

New York Eyalet Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin New York eyaletinde bulunan bir devlet üniversiteleri sistemidir. Bünyesinde 64 kurum ve 360.000’den fazla öğrenci bulunmaktadır.

Espor bölümü çeşitli oyunlarda turnuvalar düzenlemekte ve 2.000’den fazla espor oyuncusuna hizmet vermektedir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük üniversite espor liglerinden biridir.

LeagueSpot gelecekte de SUNY Esports’a espor platformunu ve hizmetlerini sunmaya devam edecek. İki taraf da SUNY’nin tüm öğrencilerine açık, güvenli ve kapsayıcı bir espor ortamını destekleyip ve geliştirecek.

SUNY Esports ve LeagueSpot Ortaklığını Genişletiyor

SUNY Esports kayıtları %400 arttı.

LeagueSpot açıklamasında SUNY Esports kayıtlarının son dört okul yılında %400 arttığını belirtti. Oyun ve esporla ilgilenen öğrenci sayısının giderek artmasıyla birlikte LeagueSpot ile yapılan ortaklık SUNY’deki turnuvaların, eşleştirmelerin ve diğer espor operasyonlarının işleyişine yardımcı oluyor.

SUNY Esports ve LeagueSpot Ortaklığını Genişletiyor

SUNY Esports Başkanı Charles Murray şu yorumu yaptı:

“Eski bir SUNY öğrencisi olarak Espor, üniversite deneyiminin en heyecan verici yönüydü. LeagueSpot, her yerden öğrencilere bağlantı kurma, iletişim kurma ve rekabet etme fırsatı veriyor. LeagueSpot ile çalışmak ve bir zamanlar yarıştığım topluluğa geri verme ayrıcalığına sahip olmak beni gurur, onur ve bundan sonra olacaklar için heyecanla dolduruyor.”