Mastercard, G2 Esports ve Riot Games ile İş Birliği Yapıyor

Mastercard, G2 Esports ve Riot Games ile anlaştı.

Finansal hizmetler şirketi Mastercard, Fransız espor organizasyonu G2 Esports ve oyun geliştiricisi Riot Games ile işbirliği yaparak Mastercard Gamer Academy’i başlattı.

Mastercard, G2 Esports ve Riot Games ile İş Birliği Yapıyor

Mastercard Gamer Academy, espor ve oyun meraklılarına bağlantılar, beceriler ve mentorluk sağlamayı amaçlayan bir gelişim programı olarak belirtiliyor.

Coğrafi konumdan bağımsız olarak 21 yaş üstü herkese açık olan yeni proje, birçok önemli fayda ve fırsat içerecek.

Mastercard, G2 Esports ve Riot Games ile İş Birliği Yapıyor

Toplamda 10 oyuncu akademinin bir parçası olmak üzere seçilecek. Akademinin sağlayacağı avantajlardan bazıları, League of Legends Worlds 2024 ve VALORANT Champions’a tüm masrafları karşılanan seyahatler ve G2’nun genel merkezine erişim sağlanacak. Ayrıca, katılımcılara mentorluk seansları ve eğitim müfredatı sunulacak.

Mastercard Gamer Academy, G2 Esports tarafından desteklenecek.

Duyuruya göre Mastercard Gamer Academy, MasterCard’ın ticari espor ortaklarından biri olan G2 Esports tarafından desteklenecek. Bu sayede G2, Akademi katılımcılarına ağ kurma fırsatları ve espor endüstrisinin tüm segmentlerinde birinci şahıs deneyimi sunacak.

G2 Esports’un League of Legends Genel Müdürü Romain Bigeard, organizasyonun amacının esporda kariyer için net bir yol oluşturmak olduğunu ve katılımcıların sektördeki en yetenekli kişilerden bazılarından bir şeyler öğrenmeyi bekleyebileceklerini vurguladı.

Mastercard, G2 Esports ve Riot Games ile İş Birliği Yapıyor

Mastercard’ın pazarlama ve iletişim müdürü Raja Rajamannar şunları ekledi:

“En büyük, en hızlı büyüyen e-sporlardan bazılarının küresel sponsoru olarak, oyunların oyuncular ve taraftarlar arasında uyandırdığı inanılmaz tutkuyu ilk elden gördük. Mastercard Gamer Academy ile esporun inanılmaz büyümesini kutluyor ve oyun dünyasının dinamik ve çeşitlilik içeren geleceğine yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz.”

Mastercard, espor sektöründe uzun süredir sponsor olarak yer alıyor. Ödeme hizmetleri ve banka kartları yelpazesiyle tanınan şirket, League of Legends esporunun ilk küresel ortağı olarak 2018’den bu yana Riot Games ile yakın işbirliği içinde çalışıyor.

Mastercard, G2 Esports ve Riot Games ile İş Birliği Yapıyor

Riot Games’in League of Legends için küresel ortağı olmasının yanı sıra, finansal hizmetler şirketi yakın zamanda VALORANT’a da desteğini genişletti. Ayrıca, Suudi Espor Federasyonu ve FlyQuest gibi diğer espor markaları ve paydaşlarıyla da çalıştı.