Ubisoft, GRID ile Espor Ortaklığı Kurdu

Ubisoft, GRID ile Espor Ortaklığı Kurdu! Oyun geliştiricisi Ubisoft, Rainbow Six (R6) için oyun veri platformu GRID ile uzun süreli bir espor ortaklığı kurduğunu duyurdu.

Anlaşmanın bir sonucu olarak GRID Esports, devam etmekte olan BLAST R6 Major Atlanta’dan başlayarak tüm resmi BLAST R6 veri varlıklarının dağıtımını denetleyecek.

GRID Veri Platformunda kullanıma sunulacak olan veriler, BLAST Majors ve Six Invitationals dahil olmak üzere Rainbow Six’in büyük uluslararası ve bölgesel turnuvalarını kapsayacak.

Ubisoft, GRID ile Espor Ortaklığı Kurdu

İşbirliği sonucunda GRID’in kullanımına sunulacak veri varlıklarından bazıları; etkinliklerin profesyonel oyuncuları, takımları ve eşleşmelerinin ayrıntılı, gerçek zamanlı oyun içi istatistiklerini içeriyor.

Yapılan açıklamaya göre GRID ve Ubisoft, Rainbow Six Esports ekosisteminde ‘veri odaklı fırsatların kilidini açmak’ için işbirliği yapacak. Bu işbirliği, katılımı artırmayı, yayınları güçlendirmeyi, oyuncu koçluğunu geliştirmeyi ve rekabet bütünlüğünü izlemeyi içeriyor.

GRID ve Ubisoft, espor oyun sunucularından veri elde etmek için gereken veri altyapısını ve API’leri oluşturmak için de işbirliği yaptı.

Ubisoft, GRID ile Espor Ortaklığı Kurdu

GRID, bir dizi turnuva organizatörü ve oyun yayıncısı ile de ortaklık kurdu.

GRID, 2018’deki kuruluşundan bu yana, platformu aracılığıyla veri odaklı çözümler sunmak için bir dizi turnuva organizatörü ve oyun yayıncısı ile ortaklık kurdu.

Özellikle, şirket aynı zamanda Riot Games’in de ortağı ve her iki taraf da VALORANT Veri Portalını ortaklaşa başlattı. Şirketin diğer ortakları arasında bahis şirketi Pinnacle, KRAFTON ve U.S. Integrity yer alıyor.

Ubisoft, GRID ile Espor Ortaklığı Kurdu

Ubisoft Marka ve Transmedya Ortaklıkları Başkan Yardımcısı Francois Tallec konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Ubisoft olarak, esporun hızlı tempolu alanında yenilik yapma ve topluluğumuzu sürekli meşgul etme ihtiyacının farkındayız.”

“GRID ile ortaklığımız ve espor verilerimizin potansiyeline ilişkin ortak anlayışımız, taraftarların ilgisini çekmek ve her alanda yenilik yapmak için heyecan verici fırsatların kilidini açmayı vaat ediyor.”

Ubisoft, GRID ile Espor Ortaklığı Kurdu

GRID Esports CEO’su ve Kurucusu Moritz Maurer de ortaklık hakkında konuştu:

“Rainbow Six Siege’in mirası üzerine inşa edilecek harika bir temel ve espor oyun verilerini bu inanılmaz ekosistemin bir parçası haline getirmekten heyecan duyuyoruz.”

“Ubisoft ile ortaklık kurarak, bir espor veri ekosistemi oluşturmak ve Rainbow Six Espor sahnesinin büyümesini desteklemek amacıyla GRID Veri Platformundan birlikte yararlanmayı dört gözle bekliyoruz.”